# Meridin Suites @ The Meridin, Medini, Iskandar Puteri (Nusajaya)

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                  |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Meridin Suites @ The Meridin, Medini, Iskandar Puteri (Nusajaya) |
| **Address**             | 3 Jalan Legoland, Medini, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor      |
| **Price**               | RM 530,000 (_Negotiable_)                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                               |
| **BT**                  | 3                                                                |
| **BM**                  | 2                                                                |
| **kps**                 | 1,334                                                            |
| **psf**                 | RM 397.30                                                        |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,222 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Iskandar Puteri (Nusajaya)](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Iskandar Puteri (Nusajaya)")
- [Residensi Servis](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Residensi Servis")
- **sale-501302467**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851557.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851557.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851559.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851559.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851560.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851560.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851563.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851563.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851565.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851565.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851568.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851568.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Interior - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851571.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851571.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Interior - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851574.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302467/UPHO.380851574.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - Interior - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3217/ZPPHO.110275576.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3217/ZPPHO.110275576.V800/Meridin-Suites-The-Meridin-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Meridin Suites @ The Meridin oleh Win Kam - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Residensi Servis for sale
- Unfurnished
- Leasehold
- Disenaraikan pada 11 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501302467
- 1,334 kps luas pelan lantai
- RM 397.30 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Meridin Suites @ The Meridin

> Cw bus service to 2nd Link, Spacious Balcony, Close to Legoland

For Sale<br /><br />Meridin Medini<br />Located near Legoland, EduCity, Sunway BigBox<br />CW Bus Right Outside to 2nd Link<br /><br />Leasehold<br />1,334sqft<br />3bedrooms 2bathrooms<br />Spacious Balcony<br />Original Condition<br />Non Bumi Lot<br />Strata Title<br /><br />Selling: RM530,000 (negotiable)<br /><br />Welcome Contact:<br />Win Kam
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="+6*****"
            masked-value="+6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan

- Balcony
- Security guard

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Bbq
- Gym
- Jacuzzi
- Playground
- Swimming pool

## Ejen Hartanah

![Win Kam](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/5pzu6fa97417-37f2-4d82-acb7-3a9d5bcdfa72_960x960.jpeg)

- **Nama**: Win Kam
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/win-kam-1086306/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/win-kam-1086306/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 530,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

3 Jalan Legoland, Medini, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,334 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)