# Ledang Heights Three Storeys Bungalow for Sale, Iskandar Puteri (Nusajaya)

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                            |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Ledang Heights Three Storeys Bungalow for Sale, Iskandar Puteri (Nusajaya) |
| **Address**             | Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor                                          |
| **Price**               | RM 8,000,000                                                               |
| **Is Verified Listing** | No                                                                         |
| **BT**                  | 5                                                                          |
| **BM**                  | 5                                                                          |
| **kps (tanah)**         | 26,000                                                                     |
| **psf (tanah)**         | RM 307.69                                                                  |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 33,548 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Iskandar Puteri (Nusajaya)](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Iskandar Puteri (Nusajaya)")
- [Bungalow House](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Bungalow House")
- **sale-500548025**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141399.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141399.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141402.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141402.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141392.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141392.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141397.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141397.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141400.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141400.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141395.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141395.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141390.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500548025/UPHO.282141390.V800/Ledang-Heights-Three-Storeys-Bungalow-for-Sale-Johor-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Bungalow House untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500548025
- 11,000 kps luas pelan lantai
- 26,000 kps luas tanah
- RM 727.27 psf (lantai)
- RM 307.69 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Ledang Heights Three Storeys Bungalow for Sale

> Opulent Three-Storey Bungalow Featuring a Basement (奢华三层独立别墅（含地下室）

Nestled within the esteemed Ledang Heights community, this exquisite three-storey bungalow with basement stands as a remarkable architectural masterpiece. A harmonious blend of linear design, ample space, and sophistication characterizes this property. Meticulously renovated to the highest standards, this residence is crafted for those who value seclusion, spaciousness, and enduring luxury.<br /><br />Property Overview<br /><br />Location: Ledang Heights<br />Property Type: Three-Storey Bungalow with Basement<br /><br />Land Size: Approx. 26,000 sq ft<br />Built-Up Area: Approx. 11,000 sq ft<br /><br />Bedrooms: 5<br /><br />Condition: Designer renovated with a distinctive architectural character<br /><br />Distinguished Features<br /><br />Expansive land size in a prestigious low-density area<br />Architectural linear design with elegant spatial continuity<br />Basement level providing versatility for entertainment, relaxation, or private functions<br />Generous internal areas perfect for luxurious living and exclusive gatherings<br />A standout residence ideal for personal use or long-term asset appreciation<br /><br />Asking Price<br /><br />RM 8,000,000<br /><br />Private Viewing by Appointment<br /><br />For further details or to schedule a private viewing, please contact:<br /><br />Benson Neoh<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="+6*****"
            masked-value="+6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />(REA E2477)<br />IQI Realty Sdn Bhd

## Ejen Hartanah

![Benson Neoh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/qbvp15655a99-b3df-4d7f-b6b3-49f1eb0d77a0_514x514.jpeg)

- **Nama**: Benson Neoh
- **Agensi**: IQI Realty Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/benson-neoh-422748/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/benson-neoh-422748/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 8,000,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 11,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)