# Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya)

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                               |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya)        |
| **Address**             | Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor |
| **Price**               | RM 8,424,000                                                  |
| **Is Verified Listing** | No                                                            |
| **BM**                  | 1                                                             |
| **kps (lantai)**        | 12,960                                                        |
| **psf (lantai)**        | RM 650.00                                                     |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Iskandar Puteri (Nusajaya)](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Iskandar Puteri (Nusajaya)")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Kilang")
- **sale-501294575**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756484.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756484.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756485.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756485.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756486.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756486.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756487.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756487.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756489.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501294575/UPHO.380756489.V800/Kawasan-Perindustrian-SILC-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Veekie Ng - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk dijual
- Dipasang sebahagian
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 9 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501294575
- 12,960 kps luas pelan lantai
- 12,446 kps luas tanah
- RM 650.00 psf (lantai)
- RM 676.84 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 200 watt 

## Tentang Kawasan Perindustrian SILC

> Corner Semi Detached Industrial Facility Available For Purchase

Corner Semi Detached Factory For Sale<br /><br />*Kawasan Perindustrian SILC*<br /><br />2 Storey Semi Detached factory with a 2 storey office building attached.<br /><br />Land Type: Medium Industry<br />Land area: 12,446 sqft (approx)<br />Built Up: 12,960 sqft (approx)<br />Power supply: 200 amp<br />Floor capacity: 20KN/m2<br />Celling Heights: 7.5 M<br />Intermediate Lot<br /><br />Tenor: Freehold<br /><br />Selling price RM 8.424million<br /><br />The Roof Realty<br />The Pillars Group (TPG)<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="6*****"
            masked-value="6*****"

## Ejen Hartanah

![Veekie Ng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/jf5s0161ef0c-8987-4d67-91be-968c7b913473_1066x1066.jpeg)

- **Nama**: Veekie Ng
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/veekie-ng-1085550/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/veekie-ng-1085550/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 8,424,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kawasan Perindustrian SILC, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 12,960 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.