# Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya)

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                            |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya)                                                                  |
| **Address**             | Call ZEPHYR 0168463213 - Horizon Hills @ Iskandar Puteri, Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor |
| **Price**               | RM 1,530,000                                                                                               |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                         |
| **BT**                  | 3+1                                                                                                        |
| **BM**                  | 4                                                                                                          |
| **kps (tanah)**         | 2,240                                                                                                      |
| **psf (tanah)**         | RM 683.04                                                                                                  |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 6,416 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Iskandar Puteri (Nusajaya)](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Iskandar Puteri (Nusajaya)")
- [Rumah Kluster](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-kluster-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Rumah Kluster")
- **sale-501368873**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644283.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644283.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644284.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644284.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644286.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644286.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644287.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644287.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644288.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644288.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644289.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644289.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644293.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644293.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644290.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644290.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644285.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644285.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644291.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644291.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644292.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501368873/UPHO.381644292.V800/Horizon-Hills-Horizon-Hills-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Zephyr Khoo - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Kluster untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501368873
- 2,700 kps luas pelan lantai
- 2,240 kps luas tanah (32 ft x 70 ft)
- RM 566.67 psf (lantai)
- RM 683.04 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Properti menghadap ke arah Selatan

## Tentang Horizon Hills

> Horizon Hills @ Iskandar Puteri, 2 Storey Cluster House for Sale !

For Sale !<br /><br />Horizon Hills<br />2 Storey Cluster House<br /><br />- Land Size: 32x70 sqft<br />- Built Up: 2,700 sqft<br />- 3+1 Bedrooms<br />- 4 Bathrooms<br />- Fully Furnished<br />- Fully Renovated<br />- Intermediate Lot<br />- Freehold, International Lot<br />- Facing South, Unblock View<br />- GNG<br /><br />Selling Price RM 1,530,000<br />No Co-Broke<br /><br />Dear owner, you are welcome to consult and list your property.<br />Dear investor, I am open for consultation.<br />Dear buyer/tenant, find your dream house now!<br /> <br />Zephyr Khoo,<br />7 years+ professionalism in Real Estate<br />Abang Iskandar Puteri

## Ejen Hartanah

![Zephyr Khoo](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/5bjs54b49666-dfa5-465f-a90f-bacd5ef24569_3024x3024.jpeg)

- **Nama**: Zephyr Khoo
- **Agensi**: ERA REALTOR SDN. BHD. [ E (1) 2053 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zephyr-khoo-1055380/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zephyr-khoo-1055380/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,530,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Call ZEPHYR
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         - Horizon Hills @ Iskandar Puteri, Horizon Hills, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,700 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.