# Temasya Suria @ Temasya Glenmarie, Temasya Glenmarie, Glenmarie

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                 |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Temasya Suria @ Temasya Glenmarie, Temasya Glenmarie, Glenmarie |
| **Address**             | Jalan Perajurit U1/58, Temasya Glenmarie, Glenmarie, Selangor   |
| **Price**               | RM 2,500,000                                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                              |
| **BT**                  | 5+1                                                             |
| **BM**                  | 7                                                               |
| **kps (tanah)**         | 3,360                                                           |
| **psf (tanah)**         | RM 744.05                                                       |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 10,484 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Glenmarie](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-glenmarie-8mgv5 "Glenmarie")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-glenmarie-8mgv5 "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **sale-200251624**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5sjwe0bb5ca2-d954-402c-88f7-675ac50be329_1017x762.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5sjwe0bb5ca2-d954-402c-88f7-675ac50be329_1017x762.png "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wdox8f35df85-5755-4f53-9e78-1f0d341e7362_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wdox8f35df85-5755-4f53-9e78-1f0d341e7362_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-twh9410dabe3-7f64-4224-891a-f5958e87561e_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-twh9410dabe3-7f64-4224-891a-f5958e87561e_1080x810.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-kz479824859b-edce-4ed0-bcef-5da4834d5de4_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-kz479824859b-edce-4ed0-bcef-5da4834d5de4_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-asg0dbe7b1a0-1c65-498c-9937-3e814e7315e8_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-asg0dbe7b1a0-1c65-498c-9937-3e814e7315e8_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-os3g5dc273d1-6675-469d-a6b0-9b02f7099a83_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-os3g5dc273d1-6675-469d-a6b0-9b02f7099a83_1080x810.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a87q210ff912-9506-4aae-bdcb-cdcf5d6794b8_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a87q210ff912-9506-4aae-bdcb-cdcf5d6794b8_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xlmt8202e1fc-24d4-4f50-84ca-9a5b6d3c716c_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xlmt8202e1fc-24d4-4f50-84ca-9a5b6d3c716c_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zou96a988917-6e17-4103-bbed-2381f9d209e1_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zou96a988917-6e17-4103-bbed-2381f9d209e1_1080x810.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6cswb85226e2-3bf9-4da1-88e9-0eea090ed42d_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6cswb85226e2-3bf9-4da1-88e9-0eea090ed42d_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z8wd25216bc4-722a-4094-8afa-72a89bc9d1a5_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z8wd25216bc4-722a-4094-8afa-72a89bc9d1a5_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lh4f3d765960-a09b-461b-9fc3-88e8582b53cc_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lh4f3d765960-a09b-461b-9fc3-88e8582b53cc_1080x810.jpeg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Lai Yk - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 13 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200251624
- 4,652 kps luas pelan lantai
- 3,360 kps luas tanah (28 kaki x 120 kaki)
- RM 537.40 psf (lantai)
- RM 744.05 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 3 lot tempat letak kereta

## Tentang Temasya Suria @ Temasya Glenmarie

> Short drive to Empire Subang, Sunway University & Monash U

UNIQUE SELLING POINTS<br />(Lai
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        )<br /><br />2 Storey Superlink House @ Temasya Suria, Glenmarie<br /><br />* Freehold (Gated Guarded)<br />* Land Area: 3,360 sq ft (28 feet X 120 feet)<br />* Built Up    : 4,652 sq ft<br />* 5+1 Bedrooms, 7 Bathrooms<br />* Renovated with ID Design<br />* Can Park 3 cars<br />* Partly Furnished with Kitchen Cabinet, Air-Cond, Wardrobe<br />* Selling Price: RM 2,500,000 (Negotiable)<br /><br />For viewing appointment & enquiries, please call:<br />Lai
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />Lai
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />Lai
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Parking

## Ejen Hartanah

![Lai Yk](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/i6fv8a28a0e1-6e87-4b6c-a12f-30214ad0832c_489x489.jpeg)

- **Nama**: Lai Yk
- **Agensi**: IQI Realty Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lai-yk-551067/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lai-yk-551067/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 2,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Perajurit U1/58, Temasya Glenmarie, Glenmarie, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 4,652 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.