# Taman Nusantara Prima, Gelang Patah

| PROPERTY OVERVIEW       |                                            |
| ----------------------- | ------------------------------------------ |
| **Title**               | Taman Nusantara Prima, Gelang Patah        |
| **Address**             | Taman Nusantara Prima, Gelang Patah, Johor |
| **Price**               | RM 688,000                                 |
| **Is Verified Listing** | No                                         |
| **BT**                  | 4                                          |
| **BM**                  | 3                                          |
| **kps (tanah)**         | 1,680                                      |
| **psf (tanah)**         | RM 409.52                                  |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,885 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Gelang Patah](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-gelang-patah-0wuj0 "Gelang Patah")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-gelang-patah-0wuj0 "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **sale-501165469**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379206934.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379206934.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379207023.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379207023.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379207104.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379207104.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209383.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209383.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209413.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209413.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209452.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209452.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209429.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209429.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209396.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501165469/UPHO.379209396.V800/Taman-Nusantara-Prima-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Taman Nusantara Prima, Gelang Patah oleh Jeffrey Lim - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for sale
- Unfurnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501165469
- 2,000 kps luas pelan lantai
- 1,680 kps luas tanah (24 kaki x 70 kaki)
- RM 344.00 psf (lantai)
- RM 409.52 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Nusantara Prima

> For Sale: Spacious 4 Bedroom 2-Storey Terrace House in Johor

Discover your dream home in Taman Nusantara Prima, Johor! This stunning 2000 sqft 2-storey terrace house is now available for sale. Featuring 4 spacious bedrooms and 3 modern bathrooms, this property offers ample space for your family to grow and thrive. Located just 1.5 km from M East Sdn. Bhd. and 1.6 km from Marlborough College Malaysia, your children's education is conveniently close by. For shopping enthusiasts, Kanymani shopping mall is only 1.5 km away, providing a variety of retail options. With easy access to nearby amenities, including parks and community centers, this home is perfect for those seeking a vibrant community lifestyle. Don't miss out on this fantastic opportunity to own a beautiful home in a prime location. Act now and make this property yours today!

## Ejen Hartanah

![Jeffrey Lim](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Jeffrey Lim
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jeffrey-lim-3326577/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jeffrey-lim-3326577/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 688,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Nusantara Prima, Gelang Patah, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)