# Desa Parkcity

| PROPERTY OVERVIEW       |                             |
| ----------------------- | --------------------------- |
| **Title**               | Desa Parkcity               |
| **Address**             | Desa Parkcity, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 15,500,000               |
| **Is Verified Listing** | No                          |
| **BT**                  | 8+1                         |
| **BM**                  | 9                           |
| **kps (tanah)**         | 9,000                       |
| **psf (tanah)**         | RM 1,722.22                 |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 65,001 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Desa Parkcity](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-desa-parkcity-eqs5n "Desa Parkcity")
- [Banglo](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-desa-parkcity-eqs5n "Banglo")
- **sale-108119601**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-k1uz200c11c2-2d5e-4d1e-b257-dc56fbb2ea46_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-k1uz200c11c2-2d5e-4d1e-b257-dc56fbb2ea46_1024x768.jpeg "Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dqvqb786a376-8027-4a2c-a683-0412af279893_768x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dqvqb786a376-8027-4a2c-a683-0412af279893_768x1024.jpeg "Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-kxerbd1e4d0f-837c-4c3a-91c3-749871e4eb0c_768x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-kxerbd1e4d0f-837c-4c3a-91c3-749871e4eb0c_768x1024.jpeg "Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y114a033403b-98c7-4a73-9b2d-a6c7c038b11b_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y114a033403b-98c7-4a73-9b2d-a6c7c038b11b_1024x768.jpeg "Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-nrir1254fef1-922c-42fb-8325-6cbc180ddb53_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-nrir1254fef1-922c-42fb-8325-6cbc180ddb53_1024x768.jpeg "Banglo untuk Dijual di Desa Parkcity, Kuala Lumpur oleh Pinky Choong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Banglo for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 7 Mei 2026
- ID penyenaraian - 108119601
- 8,800 kps luas pelan lantai
- 9,000 kps luas tanah
- RM 1,761.36 psf (lantai)
- RM 1,722.22 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 5 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah North West

## Tentang hartanah ini

> Beautiful bungalow!

Limited Unit: Custom-Built Bungalow in Davinia, Desa ParkCity<br />Tenure: Freehold<br />5 bedrooms with bathroom <br />1 study room<br />1 helper room<br />Land Area: 7137 sq ft <br />Built-Up Area: Approximately 6,000 sq ft<br />Parking: Spacious 40-ft deep car porch, accommodating up to 7 cars (depending on car size)<br />Tip-top and meticulously maintained<br />Unique Features:<br />Family hall with high ceiling for a luxurious and airy ambiance<br />Facing Northwest for optimal natural lightingPrice: RM 8.80 million<br />Don’t miss out on this rare gem! Contact us for more details or to arrange a viewing.<br />Welcome to contact Pinky O1O 435 23I8

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Clubhouse

## Ejen Hartanah

![Pinky Choong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/f7lz7a8f5304-2f39-4bcf-b3d2-58d308a3a439_945x945.jpeg)

- **Nama**: Pinky Choong
- **Agensi**: RMX REALTY SDN BHD [ E (1) 2144 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/pinky-choong-1024020/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/pinky-choong-1024020/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 15,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Desa Parkcity, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 8,800 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan