# Bandar Serenia, Dengkil

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                          |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Bandar Serenia, Dengkil                                  |
| **Address**             | Jalan Cipta Serenia 4, Bandar Serenia, Dengkil, Selangor |
| **Price**               | RM 28,000 /bulan                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                       |
| **kps (lantai)**        | 17,755                                                   |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Dengkil](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-dengkil-a4la0 "Dengkil")
- [Kilang Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-disewa/sekitar-dengkil-a4la0 "Kilang Berkembar")
- **rent-200196024**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Bandar Serenia, Dengkil oleh Steven Ang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y6mva9a65612-4e0e-4eae-bae3-8d7af3de1d69_1196x591.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y6mva9a65612-4e0e-4eae-bae3-8d7af3de1d69_1196x591.png "Kilang Berkembar untuk Disewa di Bandar Serenia, Dengkil oleh Steven Ang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Bandar Serenia, Dengkil oleh Steven Ang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ebtve724d9ea-0f0e-41a9-8930-3051e7aad42b_1080x747.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ebtve724d9ea-0f0e-41a9-8930-3051e7aad42b_1080x747.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Bandar Serenia, Dengkil oleh Steven Ang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Bandar Serenia, Dengkil oleh Steven Ang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wdlqd03ab5c1-c896-4aa8-9a09-560a6ddf9f95_1080x742.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wdlqd03ab5c1-c896-4aa8-9a09-560a6ddf9f95_1080x742.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Bandar Serenia, Dengkil oleh Steven Ang - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Berkembar untuk disewa
- Disenaraikan pada 15 Apr 2026
- ID penyenaraian - 200196024
- 17,755 kps luas pelan lantai
- 22,000 kps luas tanah
- RM 1.58 psf (lantai)
- RM 1.27 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang hartanah ini

> Cipta Industrial Park @ Serenia City For Rent

- Cipta Industrial Park @ Serenia City<br /><br />- Type : 3 Storey Semi Detached factory<br />- Land Area: 22,000 sqft<br />- Build Up: 17,755 sqft<br />- Power Supply: 150 Amp<br />- Ceiling heights: 36 ft<br />- Floor Load: 10kN/m2 factory<br />- Brand new unit<br />- Asking for Rent: RM 28000

## Ejen Hartanah

![Steven Ang](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/glyla4289a64-872e-43a0-8478-6f13dbc39a11_180x180.jpeg)

- **Nama**: Steven Ang
- **Agensi**: CID Realtors Sdn. Bhd. - Sunway
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/steven-ang-1131987/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/steven-ang-1131987/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 28,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Cipta Serenia 4, Bandar Serenia, Dengkil, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 17,755 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)