# Jacaranda @ Garden Residence Cyberjaya, Cyberjaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                               |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Jacaranda @ Garden Residence Cyberjaya, Cyberjaya             |
| **Address**             | Jalan GR 1/5, Jacaranda Garden Residence, Cyberjaya, Selangor |
| **Price**               | RM 1,550,000 (_Negotiable_)                                   |
| **Is Verified Listing** | No                                                            |
| **BT**                  | 4                                                             |
| **BM**                  | 4                                                             |
| **kps (tanah)**         | 1,400                                                         |
| **psf (tanah)**         | RM 1,107.14                                                   |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 6,500 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Cyberjaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-cyberjaya-7pmtb "Cyberjaya")
- [Banglo](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-cyberjaya-7pmtb "Banglo")
- **sale-501101071**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443614.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443614.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443497.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443497.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443500.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443500.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443509.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443509.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443603.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443603.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443604.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443604.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443605.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443605.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443606.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443606.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443611.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443611.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443615.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443615.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443661.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501101071/UPHO.378443661.V800/Jacaranda-Garden-Residence-Cyberjaya-Selangor-Malaysia.jpg "Banglo untuk Dijual di Cyberjaya, Selangor oleh Kelly Chong - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Banglo for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 13 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501101071
- 2,400 kps luas pelan lantai
- 1,400 kps luas tanah
- RM 645.83 psf (lantai)
- RM 1,107.14 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Jacaranda @ Garden Residence Cyberjaya

> Three-Level Bali Villa Design @ Cyberjaya

Cyberjaya three-level villas generally:<br />Are priced high (rm 1.5m – rm 3m+)<br />Target a specific demographic (niche market)<br />Require purchasers who are:<br />owealthy<br />olove lifestyle living

## Kemudahan bersama

- Parking

## Ejen Hartanah

![Kelly Chong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/ty80f9aee08a-c713-4463-993f-7274fe80825d_664x664.jpeg)

- **Nama**: Kelly Chong
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kelly-chong-3021498/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kelly-chong-3021498/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,550,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan GR 1/5, Jacaranda Garden Residence, Cyberjaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,400 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)