# Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B), Taman Megah, Cheras

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                              |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B), Taman Megah, Cheras |
| **Address**             | Jalan Megah 8, Taman Megah, Cheras, Selangor                 |
| **Price**               | RM 200,000                                                   |
| **Is Verified Listing** | No                                                           |
| **BT**                  | 3                                                            |
| **BM**                  | 2                                                            |
| **kps**                 | 894                                                          |
| **psf**                 | RM 223.71                                                    |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 849 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Cheras](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-cheras-qino1 "Cheras")
- [Pangsapuri](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-dijual/sekitar-cheras-qino1 "Pangsapuri")
- **sale-500970811**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411596.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411596.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411574.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411574.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411600.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411600.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411578.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411578.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411582.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411582.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411585.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411585.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411589.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411589.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411593.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500970811/UPHO.287411593.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1078/ZPPHO.95756665.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1078/ZPPHO.95756665.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1078/ZPPHO.95756666.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1078/ZPPHO.95756666.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1078/ZPPHO.95756667.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/1078/ZPPHO.95756667.V800/Taman-Megah-Cheras-Apartment-Phase-1B-Selangor-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B) oleh William Chai - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pangsapuri for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 26 Mac 2026
- ID penyenaraian - 500970811
- 894 kps luas pelan lantai
- RM 223.71 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Megah Cheras Apartment (Phase 1B)

> Taman Megah Cheras 37B

Near Lrt Sri Raya<br />*894 sqft<br />*3 bedroom +2bathroom<br />*Partially furnished- kitchen cabinet , ceiling fan, ventilation fan<br />*open parking<br /><br />* near to retail shop, 99 mart. restaurant, clinic, MRT Sri Raya<br />*arrange for viewing

## Kemudahan bersama

- Nursery

## Ejen Hartanah

![William Chai](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/yl2s58c7199f-2eeb-4344-aa55-3fcfbdb9e154_2818x2818.jpeg)

- **Nama**: William Chai
- **Agensi**: JYMS PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 1112/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/william-chai-2728909/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/william-chai-2728909/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 200,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Megah 8, Taman Megah, Cheras, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 894 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)