# Alam Damai, Cheras

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Alam Damai, Cheras                                                                                                                                                                  |
| **Address**             | Damai Jaya, Damai Perdana, Alam Damai, Taman Connaught, Damai Rasa, Taman Damai Murni, The Peak, Bukit Prima, Taman Bukit Cheras, Bukit Mandarina, Alam Damai, Cheras, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 3,500,000                                                                                                                                                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                  |
| **BT**                  | 7                                                                                                                                                                                   |
| **BM**                  | 6                                                                                                                                                                                   |
| **kps (tanah)**         | 9,132                                                                                                                                                                               |
| **psf (tanah)**         | RM 383.27                                                                                                                                                                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 14,677 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Cheras](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Cheras")
- [Banglo](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Banglo")
- **sale-200513282**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1vjt2fabd0f5-60b3-4c67-83eb-6fb6b8c78645_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1vjt2fabd0f5-60b3-4c67-83eb-6fb6b8c78645_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-m62fd2f05333-0782-47a4-a0e4-22e89b8ea2b5_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-m62fd2f05333-0782-47a4-a0e4-22e89b8ea2b5_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ey9l8663bf50-3425-4337-a47f-fcb9093e8caf_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ey9l8663bf50-3425-4337-a47f-fcb9093e8caf_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gz8mb7a2cbca-a408-464b-a178-13fd50f7dbed_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gz8mb7a2cbca-a408-464b-a178-13fd50f7dbed_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1pr769f100ed-9df2-430d-b73c-dac5cab8cc72_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1pr769f100ed-9df2-430d-b73c-dac5cab8cc72_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hlbfe696dd6d-ac27-4487-a0b2-e7d166fc9d1a_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hlbfe696dd6d-ac27-4487-a0b2-e7d166fc9d1a_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-j0fw9f19c43e-1cd3-471f-b836-c38cc21aeccc_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-j0fw9f19c43e-1cd3-471f-b836-c38cc21aeccc_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-832h2de95026-a229-41e7-8e23-749dff2d01af_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-832h2de95026-a229-41e7-8e23-749dff2d01af_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3txu9f97ff49-58d3-4848-87c0-694da2bc39cb_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3txu9f97ff49-58d3-4848-87c0-694da2bc39cb_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-10mx5555124c-fc7c-42ad-9ee1-dba985c0c776_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-10mx5555124c-fc7c-42ad-9ee1-dba985c0c776_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-g7zx2661b027-7c8a-4e4e-b643-387f122a00c3_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-g7zx2661b027-7c8a-4e4e-b643-387f122a00c3_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6yq34c9a8c12-3e52-459f-b30e-13115cee15a6_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6yq34c9a8c12-3e52-459f-b30e-13115cee15a6_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-87tv8f4c8ec3-92d8-4f74-9488-e3bcd3465899_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-87tv8f4c8ec3-92d8-4f74-9488-e3bcd3465899_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-p3io755bd47f-5b9a-4994-9041-350aafa323ea_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-p3io755bd47f-5b9a-4994-9041-350aafa323ea_1280x960.jpeg "Banglo untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh King Gan - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Banglo for sale
- Partially furnished
- Leasehold
- Disenaraikan pada 5 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200513282
- 5,220 kps luas pelan lantai
- 9,132 kps luas tanah
- RM 670.50 psf (lantai)
- RM 383.27 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang hartanah ini

> Super Nice I Bungalow I Gated Guarded I Extended

2 Storey Bungalow @ Damai Jaya<br /><br />-Leasehold<br />-Land Size: 9,132sqft<br />-Built Up: 5,220sqft<br />-7 Bedrooms<br />-6 Bathrooms<br />-Fully Furnished<br />-Covered Parking Area<br />-Gated Guarded<br /><br />Asking: Rm3.5mil

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![King Gan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/fhege23d0622-71b6-46dd-bd94-465b0b14924d_1109x1109.jpeg)

- **Nama**: King Gan
- **Agensi**: PROPNEX REALTY SDN BHD [ E (1) 1800/5 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/king-gan-1610192/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/king-gan-1610192/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 3,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Damai Jaya, Damai Perdana, Alam Damai, Taman Connaught, Damai Rasa, Taman Damai Murni, The Peak, Bukit Prima, Taman Bukit Cheras, Bukit Mandarina, Alam Damai, Cheras, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 5,220 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)