# Taman Cheras Vista, Cheras

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                       |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Cheras Vista, Cheras                            |
| **Address**             | Jalan Vista 3/1, Taman Cheras Vista, Cheras, Selangor |
| **Price**               | RM 3,280,000                                          |
| **Is Verified Listing** | No                                                    |
| **BT**                  | 5+3                                                   |
| **BM**                  | 6                                                     |
| **kps (tanah)**         | 5,898                                                 |
| **psf (tanah)**         | RM 556.12                                             |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 13,755 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Cheras](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-cheras-qino1 "Cheras")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-cheras-qino1 "Rumah Berkembar")
- **sale-108265374**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-u2ox4087132f-8bcc-41a7-8e48-ab4d0be8d6fd_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-u2ox4087132f-8bcc-41a7-8e48-ab4d0be8d6fd_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fvrn30f52ee1-7830-434e-844f-9627b1722650_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fvrn30f52ee1-7830-434e-844f-9627b1722650_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7pop012cec81-f5b9-4b73-bd1e-b0eca0f696a6_3024x2923.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7pop012cec81-f5b9-4b73-bd1e-b0eca0f696a6_3024x2923.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-va5f7a667578-b897-4ed1-9e1b-e43ffce537c5_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-va5f7a667578-b897-4ed1-9e1b-e43ffce537c5_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zuqn785fc411-e0c4-4ef3-9f13-0522ebe663b1_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zuqn785fc411-e0c4-4ef3-9f13-0522ebe663b1_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Cheras Vista, Cheras oleh Derek Soh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 9 Apr 2026
- ID penyenaraian - 108265374
- 5,000 kps luas pelan lantai (85 ft x 45 ft)
- 5,898 kps luas tanah
- RM 656.00 psf (lantai)
- RM 556.12 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 5 lot tempat letak kereta

## Tentang hartanah ini

> 3 sty Semi D Cheras Vista

3 sty Semi D Cheras Vista @ Bandar Mahkota Cheras<br /><br />- Luxury Semi D<br />- End lot with big extra land<br />- Land area 5898 sf<br />- Fully Furnished<br />- Price RM3.28M<br /><br />Any more info or viewing contact :<br /><br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         TAN<br />Polygon Propertise Sdn Bhd<br />REN 18587

## Kemudahan

- Balkoni
- Garaj
- Taman peribadi

## Ejen Hartanah

![Derek Soh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/mjtd483aa12c-407e-45e6-bc82-c638ac9834b2_235x235.jpeg)

- **Nama**: Derek Soh
- **Agensi**: Polygon Properties
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/derek-soh-616484/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/derek-soh-616484/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 3,280,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Vista 3/1, Taman Cheras Vista, Cheras, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 5,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)