# Alam Damai, Cheras

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                     |
| ----------------------- | --------------------------------------------------- |
| **Title**               | Alam Damai, Cheras                                  |
| **Address**             | Jalan Damai Kasih, Alam Damai, Cheras, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 1,890,000                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                  |
| **BT**                  | 5+3                                                 |
| **BM**                  | 5                                                   |
| **kps (tanah)**         | 4,600                                               |
| **psf (tanah)**         | RM 410.87                                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 7,925 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Cheras](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Cheras")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Rumah Berkembar")
- **sale-107948202**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9mh6633019d7-aa62-48f5-a1bb-3cefbe818590_1280x958.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9mh6633019d7-aa62-48f5-a1bb-3cefbe818590_1280x958.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fw2o9858df55-11e0-46f3-b043-3f86d6324024_1280x958.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fw2o9858df55-11e0-46f3-b043-3f86d6324024_1280x958.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y14deb087a44-2b05-4860-af36-5e71ad5e8aa3_1280x958.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y14deb087a44-2b05-4860-af36-5e71ad5e8aa3_1280x958.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ptcyed7e6312-9ea9-42a5-b87f-44dd0fc33eb5_1280x958.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ptcyed7e6312-9ea9-42a5-b87f-44dd0fc33eb5_1280x958.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o87da669af7a-0cd0-4fdc-8a99-5a377ddcf20f_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o87da669af7a-0cd0-4fdc-8a99-5a377ddcf20f_1080x810.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w3b81b8287ed-c835-427c-b136-c1f104a5eb30_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w3b81b8287ed-c835-427c-b136-c1f104a5eb30_1080x810.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n92xc2909abf-f5f6-431b-97fd-a6239f1736a0_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n92xc2909abf-f5f6-431b-97fd-a6239f1736a0_1080x810.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n4dc2859ec42-00ea-4f01-9e8f-cd72ebe4f068_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n4dc2859ec42-00ea-4f01-9e8f-cd72ebe4f068_1080x810.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9soma8d776d7-0f72-4235-863c-04197ecf77b8_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9soma8d776d7-0f72-4235-863c-04197ecf77b8_1080x810.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-du9wb4b2c2ac-107e-4693-b589-c025e90b3a92_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-du9wb4b2c2ac-107e-4693-b589-c025e90b3a92_1080x810.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vu5362423b2a-1d3f-4d93-b48f-2d006aa69b06_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vu5362423b2a-1d3f-4d93-b48f-2d006aa69b06_1080x810.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Alam Damai, Cheras oleh Sasa Loh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar for sale
- Unfurnished
- Leasehold
- Disenaraikan pada 13 Apr 2026
- ID penyenaraian - 107948202
- 4,000 kps luas pelan lantai
- 4,600 kps luas tanah
- RM 472.50 psf (lantai)
- RM 410.87 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang hartanah ini

> 2 Storey Fully Renovated Semi D @ Alam Damai For Sale

2 Storey Fully Renovated Semi D @ Alam Damai For Sale<br /><br />Property Details :-<br />===============<br />- Tenure: Leasehold Non Bumi (2107)<br />- Courtyard + pasture + fish pond<br />- Balcony<br />- Dry and wet kitchen<br />- Corner Unit<br />- 5 bedrooms + 3 store rooms<br />- 5 bathrooms<br />- Built up size: 3900 to 4300 above<br />- Land size: 4600 sqft<br />- Maintainance Fee: RM150<br />- Have a lot of spaces for parking at other side of road<br />- Gated and guarded 24/7<br />- Selling Price RM 1,890,000<br /><br />Feel free to make appointment for viewing<br />Sasa<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Ejen Hartanah

![Sasa Loh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/q7ih2d3be054-124f-432e-9c12-6b3e37ed1341_517x517.jpeg)

- **Nama**: Sasa Loh
- **Agensi**: E TREND REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1752 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sasa-loh-2459678/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sasa-loh-2459678/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,890,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Damai Kasih, Alam Damai, Cheras, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 4,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)