# Taman Len Seng, Cheras

| PROPERTY OVERVIEW       |                                      |
| ----------------------- | ------------------------------------ |
| **Title**               | Taman Len Seng, Cheras               |
| **Address**             | Taman Len Seng, Cheras, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 2,180,000                         |
| **Is Verified Listing** | No                                   |
| **BT**                  | 6                                    |
| **BM**                  | 5                                    |
| **kps (tanah)**         | 5,040                                |
| **psf (tanah)**         | RM 432.54                            |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 9,142 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Cheras](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Cheras")
- [Banglo](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Banglo")
- **sale-107854732**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xncv305c85b9-7f26-4027-a06d-a62f1c7e643f_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xncv305c85b9-7f26-4027-a06d-a62f1c7e643f_1153x865.png "Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3yv44b8a613d-75f9-4b52-8df7-f6c4b803e467_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3yv44b8a613d-75f9-4b52-8df7-f6c4b803e467_1153x865.png "Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rgmdac167770-9c29-4743-b7b6-b198e573d337_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rgmdac167770-9c29-4743-b7b6-b198e573d337_1153x865.png "Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-596a7e42068e-5d35-40e5-b0a3-9e8859ab392c_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-596a7e42068e-5d35-40e5-b0a3-9e8859ab392c_1153x865.png "Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ilah6f120fcc-9cf1-4d79-8035-642378d96410_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ilah6f120fcc-9cf1-4d79-8035-642378d96410_1153x865.png "Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-t11o066f8183-3f1e-4368-bd0a-29910dea8712_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-t11o066f8183-3f1e-4368-bd0a-29910dea8712_1153x865.png "Banglo untuk Dijual di Taman Len Seng, Cheras oleh Sam Ong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Banglo for sale
- Partially furnished
- Leasehold
- Disenaraikan pada 24 Mac 2026
- ID penyenaraian - 107854732
- 5,000 kps luas pelan lantai
- 5,040 kps luas tanah (63 kaki x 80 kaki)
- RM 436.00 psf (lantai)
- RM 432.54 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang hartanah ini

> Taman Len Seng, Cheras

1. Taman Len Seng, Cheras, 56000 KL.<br />2. Type of property: 2 storey bungalow <br />3. Built up area- more then 5000 SF<br />4. Land area: 5040sqft (63x80)<br />5. 6 rooms 5 bathrooms <br />6. Facing main road <br />7. Leasehold remaining years- 58 (daftar 1982)<br />8. Auto gate-(Giant auto gate) and <br /> Staircase to roof top (easy for maintaining purpose) <br />9. Suitable for kindergarten, law firm, showroom.

## Ejen Hartanah

![Sam Ong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/cwp7e23fbce4-9e89-4903-8af8-be007eae92da_231x231.jpeg)

- **Nama**: Sam Ong
- **Agensi**: Tech Real Estate - Cheras
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sam-ong-663442/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sam-ong-663442/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 2,180,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Len Seng, Cheras, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 5,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)