# Taman Cheras, Cheras

| PROPERTY OVERVIEW       |                                    |
| ----------------------- | ---------------------------------- |
| **Title**               | Taman Cheras, Cheras               |
| **Address**             | Taman Cheras, Cheras, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 1,600,000                       |
| **Is Verified Listing** | No                                 |
| **BT**                  | 5+1                                |
| **BM**                  | 3                                  |
| **kps (tanah)**         | 4,500                              |
| **psf (tanah)**         | RM 355.56                          |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 6,709 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Cheras](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Cheras")
- [Banglo](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Banglo")
- **sale-100540666**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fyl01faddc6d-c9cb-46a9-aca4-be32df1badfe_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fyl01faddc6d-c9cb-46a9-aca4-be32df1badfe_4032x3024.jpeg "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/4956_6212c32029f84feda183f0eefc685f2c.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/4956_6212c32029f84feda183f0eefc685f2c.jpg "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2foi54973cdf-680e-4dd6-9d13-e70d890fa73f_400x300.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2foi54973cdf-680e-4dd6-9d13-e70d890fa73f_400x300.jpeg "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-c66817491d80-00dd-4f24-9fc2-a0a1c64ee667_640x360.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-c66817491d80-00dd-4f24-9fc2-a0a1c64ee667_640x360.jpeg "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3h6zc7dc7514-71a0-4715-b2e0-533a867af69e_640x480.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3h6zc7dc7514-71a0-4715-b2e0-533a867af69e_640x480.jpeg "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7o7uc8c903dd-5586-4795-ad4c-d4fba69b158b_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7o7uc8c903dd-5586-4795-ad4c-d4fba69b158b_4032x3024.jpeg "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zoh254e10ef3-9794-4778-aac1-49e28ebb72a6_480x320.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zoh254e10ef3-9794-4778-aac1-49e28ebb72a6_480x320.jpeg "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gdo0acfa3910-4519-4a35-a589-3511317b1c67_640x480.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gdo0acfa3910-4519-4a35-a589-3511317b1c67_640x480.jpeg "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-sz5y803ff7a0-df98-4f5b-9b86-899ae50dab2e_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-sz5y803ff7a0-df98-4f5b-9b86-899ae50dab2e_1024x768.jpeg "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")
- [![Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uszc31d17947-6651-4422-a831-1808d42f2f4d_900x469.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uszc31d17947-6651-4422-a831-1808d42f2f4d_900x469.png "Banglo untuk Dijual di Taman Cheras, Cheras oleh Nick Yap - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Banglo for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Apr 2026
- ID penyenaraian - 100540666
- 3,000 kps luas pelan lantai
- 4,500 kps luas tanah (90 kaki x 50 kaki)
- RM 533.33 psf (lantai)
- RM 355.56 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 4 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah East

## Tentang hartanah ini

> Freehold Cheras Kuala Lumpur 2 storey Bungalow for Sale

(Yulek Heights)Taman Cheras Bungalow For Sale<br />- 2 storey Bungalow<br />- Land area 4500sf<br />- Buit Up 3000sf<br />- good condition<br />- Freehold Title<br />- Easy Access To Taman Midah And Taman Taynton View<br />Contact Nick O16-958*6768* for appointment<br /><br />Sale : RM1.65Mil<br />(Market Value Rm2.0Mil)<br /><br />** DISCLAIMER **<br />Photo is just for display, To protect owner's and tenant privacy.Picture shown may not be the actual unit, It is for illustration purpose only. Appreciate your understanding and viewing.Appointment on actual unit is always welcome.

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![Nick Yap](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/adj0a0062981-b51d-4ceb-a044-b9c6272aacc5_356x356.jpeg)

- **Nama**: Nick Yap
- **Agensi**: TARAS PROPERTY [ E (3) 1997 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nick-yap-851333/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nick-yap-851333/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,600,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Cheras, Cheras, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan