# BELOW MARKET PRICE | Corner Semi-D @ Taman Maluri, Taman Maluri, Cheras

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                          |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | BELOW MARKET PRICE \| Corner Semi-D @ Taman Maluri, Taman Maluri, Cheras |
| **Address**             | Jalan Perkasa 8, Taman Maluri, Cheras, Kuala Lumpur                      |
| **Price**               | RM 1,880,000 (_Boleh dirunding_)                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                                       |
| **BT**                  | 5                                                                        |
| **BM**                  | 4                                                                        |
| **kps (tanah)**         | 4,688                                                                    |
| **psf (tanah)**         | RM 401.02                                                                |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 7,883 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Cheras](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Cheras")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-cheras-ku7cq "Rumah Berkembar")
- **sale-501111463**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.381562263.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.381562263.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.381562262.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.381562262.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566752.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566752.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566756.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566756.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566758.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566758.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566754.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566754.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566759.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501111463/UPHO.378566759.V800/BELOW-MARKET-PRICE-Corner-Semi-D-Taman-Maluri-Taman-Maluri-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Maluri, Cheras oleh Leedeon Tan - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 14 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501111463
- 3,000 kps luas pelan lantai
- 4,688 kps luas tanah
- RM 626.67 psf (lantai)
- RM 401.02 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 5 lot tempat letak kereta

## Tentang BELOW MARKET PRICE | Corner Semi-D @ Taman Maluri

> Taman Maluri Prime Double Storey Corner Semi-Detached House For Urgent

Land area : 4,688 sf<br />Built up : approx 3,000sf+<br />Room : 6 <br />Bath : 4<br /><br />- Bank value @ RM2.3 Mil<br /><br />Selling Price: <br />- The owner will consider any offer below RM2 Mil.<br />- View to offer<br /><br />Remark : <br />* Near CIMB, Affin Bank & Maybank <br />* 800 meter to Aeon Mall, Maluri LRT & MRT Station and Velocity Mall,<br />* ⁠1.5 KM to TRX and Pavilion <br /><br /><br /><br />Regards,<br />Leedeon Tan<br />REN 79146

## Kemudahan

- Balkoni
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Leedeon Tan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/nr0j23ed1224-2446-49fd-9aaa-79d81dc34cfc_762x762.jpeg)

- **Nama**: Leedeon Tan
- **Agensi**: HARTANAH REALTY [ E (3) 1569 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/leedeon-tan-2055454/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/leedeon-tan-2055454/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,880,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Perkasa 8, Taman Maluri, Cheras, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)