# Bandar Mahkota Cheras Section 5 Freehold Terrace On Sale, Bandar Mahkota Cheras, Cheras

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                         |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Bandar Mahkota Cheras Section 5 Freehold Terrace On Sale, Bandar Mahkota Cheras, Cheras |
| **Address**             | jalan bentara 13/5 cheras selangor, Bandar Mahkota Cheras, Cheras, Selangor             |
| **Price**               | RM 565,000                                                                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                      |
| **BT**                  | 4                                                                                       |
| **BM**                  | 3                                                                                       |
| **kps (tanah)**         | 1,500                                                                                   |
| **psf (tanah)**         | RM 376.67                                                                               |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,369 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Cheras](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-cheras-qino1 "Cheras")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-cheras-qino1 "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-500972482**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430467.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430467.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430468.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430468.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430470.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430470.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430473.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430473.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430477.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430477.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430479.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430479.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430483.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500972482/UPHO.287430483.V800/Bandar-Mahkota-Cheras-Section-5-Freehold-Terrace-On-Sale-Bandar-Mahkota-Cheras-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bandar Mahkota Cheras, Cheras oleh Aimns Goy - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500972482
- 1,500 kps luas pelan lantai
- 1,500 kps luas tanah
- RM 376.67 psf (lantai)
- RM 376.67 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Bandar Mahkota Cheras Section 5 Freehold Terrace On Sale

> End Lot 2-Story Terrace Home in Bandar Mahkota Cheras For Sale

Details:(S37)<br />End Lot Mahkota Cheras 2-Story<br /><br />•Double Storey 20x65<br />•Freehold<br />•Non Bumi Lot<br />•Fully Extended & Newly Renovated Unit<br />•4 Bedrooms<br />•3 Bathrooms<br /><br />Selling Price: RM565<br /><br />For viewing/Any inquiries please contact:<br />Aimns Goy 014***972***8625<br />Aimns Goy 014***972***8625<br />Aimns Goy 014***972***8625

## Ejen Hartanah

![Aimns Goy](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/ehv308367d23-c0f4-4c18-9d04-610dd6c708c3_810x810.jpeg)

- **Nama**: Aimns Goy
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/aimns-goy-2207097/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/aimns-goy-2207097/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 565,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

jalan bentara 13/5 cheras selangor, Bandar Mahkota Cheras, Cheras, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)