# Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                          |
| ----------------------- | ---------------------------------------- |
| **Title**               | Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang        |
| **Address**             | Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang, Kedah |
| **Price**               | RM 14,497,695                            |
| **Is Verified Listing** | No                                       |
| **kps**                 | 362,442                                  |
| **psf**                 | RM 40.00                                 |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kedah](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kedah-x5i6n "Kedah")
- [Bukit Pinang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-bukit-pinang-3jlro "Bukit Pinang")
- [Tanah Perindustrian](https://www.iproperty.com.my/bm/tanah-perindustrian-dijual/sekitar-bukit-pinang-3jlro "Tanah Perindustrian")
- **sale-200462030**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yf4n4dae4625-302f-43af-bf6b-80fd9de0cd6e_1080x668.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yf4n4dae4625-302f-43af-bf6b-80fd9de0cd6e_1080x668.jpeg "Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my")
- [![Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2ebt4580c7b6-774d-42dc-976f-bda68fff4e97_1280x791.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2ebt4580c7b6-774d-42dc-976f-bda68fff4e97_1280x791.jpeg "Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my")
- [![Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mwns28a39080-68d8-4e29-8cc7-15f095abf845_1280x851.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mwns28a39080-68d8-4e29-8cc7-15f095abf845_1280x851.jpeg "Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my")
- [![Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lx5zfbf9bddf-91cf-4461-87a7-466ccfa6729e_1080x1290.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lx5zfbf9bddf-91cf-4461-87a7-466ccfa6729e_1080x1290.jpeg "Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my")
- [![Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zuop5619fdc3-ed4e-4bfe-972b-45a253e5878b_1280x813.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zuop5619fdc3-ed4e-4bfe-972b-45a253e5878b_1280x813.jpeg "Tanah Perindustrian untuk Dijual di Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang oleh Jayden Geh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Tanah Perindustrian for sale
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 9 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200462030
- 362,442 kps luas tanah
- RM 40.00 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang hartanah ini

> Industrial Land, Bukit Pinang Kepala Batas Kedah, For Sale

➤ 𝐉𝐚𝐲𝐝𝐞𝐧 𝟎𝟏𝟐-𝟓𝟐𝟖 𝟓𝟏𝟏𝟗 <br />[𝐁𝐚𝐬𝐞𝐝 𝐢𝐧 𝐀𝐥𝐨𝐫 𝐒𝐞𝐭𝐚𝐫 & 𝐊𝐞𝐝𝐚𝐡]<br /><br />FOR SALE<br />Industrial Land<br />⦁	Located at Bukit Pinang, Kepala Batas, Jitra, Kedah<br />(Industrial Area)<br /><br />- Freehold<br />- Non Bumi <br />- Land Size : 362,442.39 sqft (8.32 Acres)<br /><br />⦁	Price RM40/sqft<br /><br />For more info or viewing appointment, kindly contact<br />➤ 𝐉𝐚𝐲𝐝𝐞𝐧 𝟎𝟏𝟐-𝟓𝟐𝟖 𝟓𝟏𝟏𝟗<br />𝐋𝐢𝐜𝐞𝐧𝐬𝐞𝐝 𝐍𝐞𝐠𝐨𝐭𝐢𝐚𝐭𝐨𝐫 | 𝐑𝐄𝐍 𝟓𝟕𝟖𝟑𝟑<br /><br />Welcome Owner Listing<br />(Buy/Sell/Rent)<br />House Shop Land Warehouse

## Ejen Hartanah

![Jayden Geh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/non5e0b29c6e-9066-45d0-aa18-f5959f932cba_1132x1132.jpeg)

- **Nama**: Jayden Geh
- **Agensi**: Tech Realtors Properties Sdn Bhd
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jayden-geh-1247130/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jayden-geh-1247130/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi Tanah Perindustrian?

Harga jualan bagi Tanah Perindustrian ialah RM 14,497,695.

#### Dimanakah lokasi tempat ini?

Kepala Batas, Jitra, Bukit Pinang, Kedah.

#### Berapakah keluasan tanah bagi Tanah Perindustrian ini?

362,442 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)