# Taman Remia, Bukit Mertajam

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                     |
| ----------------------- | --------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Remia, Bukit Mertajam                         |
| **Address**             | Bukit Mertajam, Taman Remia, Bukit Mertajam, Penang |
| **Price**               | RM 365,000 (_Lihat ke Tawaran_)                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                  |
| **BT**                  | 3                                                   |
| **BM**                  | 2                                                   |
| **kps (tanah)**         | 1,800                                               |
| **psf (tanah)**         | RM 202.78                                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,530 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Bukit Mertajam](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-bukit-mertajam-4fw2q "Bukit Mertajam")
- [Rumah Teres 1-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-bukit-mertajam-4fw2q "Rumah Teres 1-Tingkat")
- **sale-501295571**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768017.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768017.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768012.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768012.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768013.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768013.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768014.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768014.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768015.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768015.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768016.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768016.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768011.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295571/UPHO.380768011.V800/Taman-Remia-Taman-Remia-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Remia, Bukit Mertajam oleh Roy Kuak - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 1-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 9 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501295571
- 800 kps luas pelan lantai
- 1,800 kps luas tanah
- RM 456.25 psf (lantai)
- RM 202.78 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Taman Remia

> Single Storey Terrace Corner Taman Remia Bukit Mertajam

Single Storey Terrace Corner at Taman Remia-Near Machang Bubok Alma<br /><br />Single Storey Terrace House For Sale<br />Taman Remia, Bukit Mertajam<br /><br />Freehold<br />3 Bedrooms,2 Bathrooms<br />Land Area : 1800sqft<br />Built up : 800sqft<br /><br />Nearby amenities:<br />- 3 Min to Vangohh , Smk Machang Bubok<br />- 5 Min to supermarket Wonderful<br />- 10 Min to Aeon Alma & Lotus Alma<br />- 20 Min to icon city & auto city<br /><br />(Beside, if you are interested to sell / buy / rent any area property, welcome to contact us) Roy
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />REN 06046

## Ejen Hartanah

![Roy Kuak](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/xd88633c3884-a41e-4ff2-bddd-de94e77d26e4_236x236.jpeg)

- **Nama**: Roy Kuak
- **Agensi**: IQI Realty Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/roy-kuak-860810/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/roy-kuak-860810/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 365,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bukit Mertajam, Taman Remia, Bukit Mertajam, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 800 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)