# The Earth, Bukit Jalil

| PROPERTY OVERVIEW       |                                          |
| ----------------------- | ---------------------------------------- |
| **Title**               | The Earth, Bukit Jalil                   |
| **Address**             | Jalan Jalil 1, Bukit Jalil, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 9,500,000                             |
| **Is Verified Listing** | No                                       |
| **kps**                 | 13,000                                   |
| **psf**                 | RM 730.77                                |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Bukit Jalil](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-bukit-jalil-ijzo5 "Bukit Jalil")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-dijual/sekitar-bukit-jalil-ijzo5 "Kedai")
- **sale-108096478**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Dijual di Bukit Jalil, Bukit Jalil oleh James Chow - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ri6a174d8df4-1be3-4082-a893-de98277b3d49_4608x3456.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ri6a174d8df4-1be3-4082-a893-de98277b3d49_4608x3456.jpeg "Kedai untuk Dijual di Bukit Jalil, Bukit Jalil oleh James Chow - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Bukit Jalil, Bukit Jalil oleh James Chow - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8qgueaa8a019-6217-4517-aaca-20bb0dfcdf76_4608x3456.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8qgueaa8a019-6217-4517-aaca-20bb0dfcdf76_4608x3456.jpeg "Kedai untuk Dijual di Bukit Jalil, Bukit Jalil oleh James Chow - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Bukit Jalil, Bukit Jalil oleh James Chow - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-awd4578daada-76a5-49eb-9717-ce6857b74e9b_3968x2240.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-awd4578daada-76a5-49eb-9717-ce6857b74e9b_3968x2240.jpeg "Kedai untuk Dijual di Bukit Jalil, Bukit Jalil oleh James Chow - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Bukit Jalil, Bukit Jalil oleh James Chow - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wio75907ee4a-fa7f-4e02-b424-0dc5b9b7bbbc_744x992.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wio75907ee4a-fa7f-4e02-b424-0dc5b9b7bbbc_744x992.jpeg "Kedai untuk Dijual di Bukit Jalil, Bukit Jalil oleh James Chow - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai for sale
- Fully fitted
- Leasehold
- Disenaraikan pada 13 Mei 2026
- ID penyenaraian - 108096478
- 13,000 kps luas pelan lantai
- RM 730.77 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- Properti menghadap ke arah North East

## Tentang The Earth

> Corner unit with 4.8% ROI

#* THE EARTH (Corner Unit) @ Bukit Jalil Shop for Sales *#<br /><br />4 Storey shoplot with Lift (Corner unit)<br />land size: 50 x 70<br />build up: 13,000sqft<br />Fully tenanted with rental RM38,000  (Rental ROI: 4.8%)<br /><br />Location: The Earth Bukit Jalil (Opposite Pavilion Bukit Jalil)<br /><br />Selling price: RM9.5m nett<br /><br />The Earth @ Bukit Jalil Layout <br />- Opposite The Earth Shoplot is Pavilion Bukit Jalil within walking distance with pedestrian bridge.<br /><br />For viewing, please contact <br />James Chow <br />REN 19575

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![James Chow](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/ebf457207037-74ef-47a8-ae09-51797d64dc76_2246x2246.jpeg)

- **Nama**: James Chow
- **Agensi**: KNIGHT WORLD REALTY (M) SDN BHD [ E (1) 0239 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/james-chow-891705/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/james-chow-891705/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 9,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Jalil 1, Bukit Jalil, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 13,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)