# ROI 5% FREEHOLD BUKIT JALIL 3 STOREY CORNER FOR SALE, Taman Esplanad, Bukit Jalil

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                      |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | ROI 5% FREEHOLD BUKIT JALIL 3 STOREY CORNER FOR SALE, Taman Esplanad, Bukit Jalil                                                    |
| **Address**             | Jalan Jalil Perkasa 13, Bukit Jalil, 57000 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Taman Esplanad, Bukit Jalil, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 6,800,000                                                                                                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                   |
| **kps**                 | 7,400                                                                                                                                |
| **psf**                 | RM 918.92                                                                                                                            |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Bukit Jalil](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-bukit-jalil-ijzo5 "Bukit Jalil")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-dijual/sekitar-bukit-jalil-ijzo5 "Kedai")
- **sale-200403523**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0i1a35d7e6ed-21e3-4728-a218-d01b57a75c67_1658x866.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0i1a35d7e6ed-21e3-4728-a218-d01b57a75c67_1658x866.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8u5ce2fcc590-6f19-401d-80b5-4382a5fc9b0e_1700x888.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8u5ce2fcc590-6f19-401d-80b5-4382a5fc9b0e_1700x888.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-c7hof8fb83ba-147c-4d20-a209-7b2752ea98c2_1769x903.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-c7hof8fb83ba-147c-4d20-a209-7b2752ea98c2_1769x903.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-beai75c35b15-bae8-4b0f-a95d-b59c77ca5b2b_1752x885.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-beai75c35b15-bae8-4b0f-a95d-b59c77ca5b2b_1752x885.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4bdb902bf0c7-ab54-43f7-8314-e7b1d39cc28a_1742x871.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4bdb902bf0c7-ab54-43f7-8314-e7b1d39cc28a_1742x871.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jwp39e638e13-6105-4085-8ed9-e38ae9c3f665_1712x885.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jwp39e638e13-6105-4085-8ed9-e38ae9c3f665_1712x885.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-udu7dc7bd715-6de7-4dac-bea6-d47b2b29ff61_1697x864.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-udu7dc7bd715-6de7-4dac-bea6-d47b2b29ff61_1697x864.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-p2wxe9b1e8c4-b723-4a82-aa6b-c14220233896_1786x873.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-p2wxe9b1e8c4-b723-4a82-aa6b-c14220233896_1786x873.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-l1m8e7a54dde-6ec7-4bd2-b805-18babe61b0f5_1639x904.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-l1m8e7a54dde-6ec7-4bd2-b805-18babe61b0f5_1639x904.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7vw3c87b4109-9395-41b9-a2ce-fecb19578d56_1708x892.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7vw3c87b4109-9395-41b9-a2ce-fecb19578d56_1708x892.jpeg "Kedai untuk Dijual di Taman Esplanad, Bukit Jalil oleh Andrew Yap - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai for sale
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 15 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200403523
- 7,400 kps luas pelan lantai (60 kaki x 41 kaki)
- RM 918.92 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang ROI 5% FREEHOLD BUKIT JALIL 3 STOREY CORNER FOR SALE

> Freehold Bukit Jalil 3 Storey Corner Shop For Sale

- Type : 3 story Corner Shop ( Aked Esplanade ) <br />- Land area : 41x60 sqft <br />- Built up : 7400 sqft <br />- Tenure : FREEHOLD<br />- Fully tenanted ROI 4.28 % ( Potential ROI 5% above ) <br /><br />Please contact Andrew Yap for more info <br />019<br />286<br />2772

## Ejen Hartanah

![Andrew Yap](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/hml4388710aa-8777-4c43-9bd0-0785a1d673fb_186x186.jpeg)

- **Nama**: Andrew Yap
- **Agensi**: POLYGON PROPERTIES SDN. BHD. [ E (1) 1714 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/andrew-yap-835471/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/andrew-yap-835471/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 6,800,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Jalil Perkasa 13, Bukit Jalil, 57000 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Taman Esplanad, Bukit Jalil, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 7,400 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)