# Laman Bayu, Bukit Jalil

| PROPERTY OVERVIEW       |                                       |
| ----------------------- | ------------------------------------- |
| **Title**               | Laman Bayu, Bukit Jalil               |
| **Address**             | Laman Bayu, Bukit Jalil, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 1,449,000                          |
| **Is Verified Listing** | No                                    |
| **BT**                  | 3                                     |
| **BM**                  | 2                                     |
| **kps (tanah)**         | 1,760                                 |
| **psf (tanah)**         | RM 823.30                             |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 6,076 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Bukit Jalil](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-bukit-jalil-ijzo5 "Bukit Jalil")
- [Rumah Berangkai 3 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-3-tingkat-dijual/sekitar-bukit-jalil-ijzo5 "Rumah Berangkai 3 Tingkat")
- **sale-500627020**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Corridor - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308598.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308598.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Corridor - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308596.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308596.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308593.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308593.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308597.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308597.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308599.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308599.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308608.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308608.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308610.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308610.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308601.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308601.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308604.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308604.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308606.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308606.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308605.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308605.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308609.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500627020/UPHO.283308609.V800/Laman-Bayu-Laman-Bayu-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Laman Bayu, Bukit Jalil oleh Scott Hooi - Living Room - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 3 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500627020
- 3,000 kps luas pelan lantai
- 1,760 kps luas tanah (80 kaki x 22 kaki)
- RM 483.00 psf (lantai)
- RM 823.30 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Laman Bayu

> Laman Bayu Bukit Jalil

3-STOREY House @ Laman Bayu Bukit Jalil, KL FOR SALE<br />================<br /><br />Freehold<br />Land area 22x80<br />1765sf<br />4+1 rooms 5 bathrooms<br /><br />================<br />For more infor, please contact Scott
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
          </span>
        . <br />Thank you very much.<br />================

## Ejen Hartanah

![Scott Hooi](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/fy5zd33ada43-16bc-4bc9-a5b2-e82872f07538_193x193.jpeg)

- **Nama**: Scott Hooi
- **Agensi**: PROPNEX REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1800/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/scott-hooi-847170/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/scott-hooi-847170/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,449,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Laman Bayu, Bukit Jalil, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)