# Rare Semi-D Factory For Sale @ Beranang, Selangor｜ 稀有半独立工厂出售, Beranang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                                                                                                                |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Rare Semi-D Factory For Sale @ Beranang, Selangor｜ 稀有半独立工厂出售, Beranang                                                                                                                                                                                                         |
| **Address**             | Kawasan Perindustrian Beranang, Taman Perindustrian Mahkota, Beranang Industrial Park, Taman Perindustrian SIS, Bandar Tasik Kesuma Industrial Area, Kawasan Perindustrian Sungai Tangkas, Taman Industri Sg Long, Kawasan Perindustrian Kajang, Kawasan P, Beranang, Selangor |
| **Price**               | RM 33,000,000                                                                                                                                                                                                                                                                  |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                                                                                                             |
| **BM**                  | 2                                                                                                                                                                                                                                                                              |
| **kps (lantai)**        | 6,427                                                                                                                                                                                                                                                                          |
| **psf (lantai)**        | RM 5,134.59                                                                                                                                                                                                                                                                    |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Beranang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-beranang-afaef "Beranang")
- [Semi-D Factory](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-dijual/sekitar-beranang-afaef "Semi-D Factory")
- **sale-501343900**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345189.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345189.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg "Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345186.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345186.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg "Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345187.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345187.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg "Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345188.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345188.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg "Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345190.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343900/UPHO.381345190.V800/Rare-Semi-D-Factory-For-Sale-Beranang-Selangor%EF%BD%9C-%E7%A8%80%E6%9C%89%E5%8D%8A%E7%8B%AC%E7%AB%8B%E5%B7%A5%E5%8E%82%E5%87%BA%E5%94%AE-Beranang-Malaysia.jpg "Semi-D Factory untuk Dijual di Beranang, Selangor oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Semi-D Factory for sale
- Bare
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 16 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501343900
- 6,427 sqft luas pelan lantai
- 4.7 acre luas tanah
- RM 5,134.59 psf (lantai)
- RM 161.19 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Rare Semi-D Factory For Sale @ Beranang, Selangor｜ 稀有半独立工厂出售

> Rare Semi-D Factory For Sale @ Beranang, Selangor｜ 稀有半独立工厂出售

Rare Semi-D Factory For Sale @ Beranang, Selangor｜ 稀有半独立工厂出售<br /><br />Kawasan Perindustrian Beranang, Taman Perindustrian Mahkota, Beranang Industrial Park, Taman Perindustrian SIS, Bandar Tasik Kesuma Industrial Area, Kawasan Perindustrian Sungai Tangkas, Taman Industri Sg Long, Kawasan Perindustrian Kajang, Kawasan Perindustrian Balakong, Kawasan Perindustrian Semenyih<br /><br />Land size(sqft): 4.7 Acres<br />Built-up size(sqft): 6,427k sf<br /><br />- Well-located Semi-D Factory with easy access｜优质Semi-D工厂，交通便利<br />- Near major highways, convenient for logistics｜靠近高速，物流方便<br />- Spacious layout for various business uses｜空间宽敞，适合多种用途<br />- Well-maintained, ready to move in｜单位状况良好，可直接使用<br />- Rare Semi-D Factory, great opportunity｜稀有半独立工厂，机会难得<br />- Comes with parking space for easy operations｜配有停车空间，方便运作<br /><br />SALE 售: RM 33m<br /><br />For more information, please call 更多信息，请拨打<br />Michelle OIO-226 9550<br />Alex Ol2-982 3B4B<br /><br />We are specialized in industrial & commercial zone and cover all the factory, shop lot, warehouses, industrial & commercial land, office lot for sale & rent in Semenyih, Kajang, Seri Kembangan, Subang Jaya, KL, Cheras, Balakong, Sungai Buloh, Bangi, Ampang, Nilai, Petaling Jaya, Beranang, Klang, Petaling Jaya, Seremban, Puchong, Shah Alam, Negeri Sembilan, Rawang, Putrajaya and more.<br /><br />DISCLAIMER 免责声明<br />To protect owner’s privacy, pictures shown may not be actual unit, it is for illustration purpose only. Appreciate your understanding and viewing appointment on actual unit is always welcome.<br />为了保护业主的隐私，所显示的图片可能不是实际单位，仅供参考。 感谢您的理解，我们随时欢迎预约参观实际单位。

## Ejen Hartanah

![Michelle Teoh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/bjixf0c505a0-00e4-4af6-86f6-4c4cb65bb323_219x219.jpeg)

- **Nama**: Michelle Teoh
- **Agensi**: MLP PROPERTY CONSULTANCY SDN BHD
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/michelle-teoh-537517/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/michelle-teoh-537517/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 33,000,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kawasan Perindustrian Beranang, Taman Perindustrian Mahkota, Beranang Industrial Park, Taman Perindustrian SIS, Bandar Tasik Kesuma Industrial Area, Kawasan Perindustrian Sungai Tangkas, Taman Industri Sg Long, Kawasan Perindustrian Kajang, Kawasan P, Beranang, Selangor.