# Tunas Residensi, Bayan Baru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                 |
| ----------------------- | ------------------------------- |
| **Title**               | Tunas Residensi, Bayan Baru     |
| **Address**             | Medan Bayan, Bayan Baru, Penang |
| **Price**               | RM 1,200 /bulan                 |
| **Is Verified Listing** | No                              |
| **BT**                  | 3                               |
| **BM**                  | 2                               |
| **kps**                 | 850                             |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Bayan Baru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-bayan-baru-l7c3z "Bayan Baru")
- [Pangsapuri](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-disewa/sekitar-bayan-baru-l7c3z "Pangsapuri")
- **rent-501285610**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650908.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650908.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650904.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650904.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650900.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650900.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650901.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650901.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650902.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650902.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650903.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650903.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650905.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650905.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650906.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650906.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650910.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650910.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Corridor - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650912.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650912.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Corridor - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650915.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501285610/UPHO.380650915.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/2553/ZPPHO.125978672.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/2553/ZPPHO.125978672.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/2553/ZPPHO.125978674.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/2553/ZPPHO.125978674.V800/Tunas-Residensi-Bayan-Baru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Tunas Residensi oleh Sherlene Choo - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pangsapuri untuk disewa
- Tanpa perabot
- Disiapkan pada 2014
- Disenaraikan pada 8 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501285610
- 850 kps luas pelan lantai
- RM 1.41 psf (lantai)
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Koperasi Tunas Muda
- 100 Jumlah unit

## Tentang Tunas Residensi

> Tunas Residensi Relau Apartment for Rent

Tunas Residensi Relau Apartment for Rent<br /><br />locates at Relau, near to Pisa Corner food court, Public bank<br />850sqft<br />3 bedrooms<br />2 bathrooms<br />unfurnished<br /><br />For Rent: RM1200<br /><br />For more info, please call/ whatsapp me <br />Sherlene<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan bersama

- Gim
- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam renang

## Ejen Hartanah

![Sherlene Choo](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Sherlene Choo
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sherlene-choo-3059603/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sherlene-choo-3059603/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,200 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Medan Bayan, Bayan Baru, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 850 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)