# TAMAN SENGGARANG, Senggarang New Project, Batu Pahat

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                      |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------- |
| **Title**               | TAMAN SENGGARANG, Senggarang New Project, Batu Pahat |
| **Address**             | Senggarang New Project, Batu Pahat, Johor            |
| **Price**               | RM 355,000                                           |
| **Is Verified Listing** | No                                                   |
| **BT**                  | 3                                                    |
| **BM**                  | 2                                                    |
| **kps (tanah)**         | 1,540                                                |
| **psf (tanah)**         | RM 230.52                                            |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,488 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Batu Pahat](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-batu-pahat-k9p20 "Batu Pahat")
- [Rumah Teres 1-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-batu-pahat-k9p20 "Rumah Teres 1-Tingkat")
- **sale-105554194**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-secw9ee9808c-e01e-4d48-a1ca-70141003e233_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-secw9ee9808c-e01e-4d48-a1ca-70141003e233_4032x3024.jpeg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7yyh31dc4e4c-0f83-414b-b390-1ba08d93a0fc_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7yyh31dc4e4c-0f83-414b-b390-1ba08d93a0fc_1280x960.jpeg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-setlb6c2169e-48a6-4753-9cf1-714276a03284_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-setlb6c2169e-48a6-4753-9cf1-714276a03284_4032x3024.jpeg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cagqcb34eb7e-99a6-461c-bd06-a63ee96182cc_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cagqcb34eb7e-99a6-461c-bd06-a63ee96182cc_4032x3024.jpeg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ikqr9acb8bf9-b80c-463c-9769-acf0ae12258b_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ikqr9acb8bf9-b80c-463c-9769-acf0ae12258b_4032x3024.jpeg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hssjf2ec3707-38ba-48f1-ba1f-f2765f9fe99b_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hssjf2ec3707-38ba-48f1-ba1f-f2765f9fe99b_4032x3024.jpeg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-sxqs7233ea85-7427-4fab-ba93-d63c914d0385_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-sxqs7233ea85-7427-4fab-ba93-d63c914d0385_4032x3024.jpeg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-svdq8ec74a02-7e21-4106-bb75-09d6c8ec19ba_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-svdq8ec74a02-7e21-4106-bb75-09d6c8ec19ba_4032x3024.jpeg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Senggarang New Project, Batu Pahat oleh Lee Kee - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 1-Tingkat untuk dijual
- Disiapkan pada 2025
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 105554194
- 1,540 kps luas pelan lantai
- 1,540 kps luas tanah
- RM 230.52 psf (lantai)
- RM 230.52 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh GOLDEN INTERTRADE SDN. BHD.

## Tentang TAMAN SENGGARANG

> Senggarang New Project Early Bird Promotion

New #PROJECT EARLY BIRD PROMO <br />Free #ALL Legal Fees & Stamp Duty <br />Corner Still Available!! <br /><br />Pls Call MR LEE
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         <br /><br />[ Taman Senggarang ]<br /><br />- Brand NEW Single Storey Terrace<br />- 3 Bedrooms <br />- 2 Bathrooms <br />- Land Size 22' x 70'<br />- Free Hold<br />- High Ceiling Height  <br />- Bumi Lot / Non Bumi Lot  <br /><br />Price : RM 302K ( Bumi ) <br />           RM 355K ( Non Bumi Lot )<br />#Limited_Unit<br />#Open_For_Register<br /><br />Register Now To Secure The Best Unit  !!<br /><br /> Kindly Contact<br />MR LEE
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />( REN 34852 )<br />WhatsApp : 

## Ejen Hartanah

![Lee Kee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/djs5bdf3cb6b-25af-4401-93e9-c6ccedbd92be_232x232.jpeg)

- **Nama**: Lee Kee
- **Agensi**: CHESTER PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 1321/24 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lee-kee-874659/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lee-kee-874659/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 355,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Senggarang New Project, Batu Pahat, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,540 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.