# BUILDING LAND @ MUKIM SIMPANG KANAN, BATU PAHAT, Taman Bilal, Batu Pahat

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                          |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | BUILDING LAND @ MUKIM SIMPANG KANAN, BATU PAHAT, Taman Bilal, Batu Pahat |
| **Address**             | Taman Bilal, Batu Pahat, Johor                                           |
| **Price**               | RM 5,911,963                                                             |
| **Is Verified Listing** | No                                                                       |
| **kps**                 | 56,845                                                                   |
| **psf**                 | RM 104.00                                                                |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Batu Pahat](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-batu-pahat-k9p20 "Batu Pahat")
- [Tanah Komersial](https://www.iproperty.com.my/bm/tanah-komersial-dijual/sekitar-batu-pahat-k9p20 "Tanah Komersial")
- **sale-107086723**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Tanah Komersial untuk Dijual di Taman Bilal, Batu Pahat oleh Alexius Lim - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dbj9d8916938-a10b-4ec3-9c10-2b275ed441f3_1200x669.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dbj9d8916938-a10b-4ec3-9c10-2b275ed441f3_1200x669.jpeg "Tanah Komersial untuk Dijual di Taman Bilal, Batu Pahat oleh Alexius Lim - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Tanah Komersial for sale
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 11 Mei 2026
- ID penyenaraian - 107086723
- 56,845 kps luas tanah
- RM 104.00 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang BUILDING LAND @ MUKIM SIMPANG KANAN, BATU PAHAT

> For Sale - Building Land @ Mukim Simpang Kanan, Batu Pahat

FOR SALE<br />BUILDING LAND @ MUKIM SIMPANG KANAN, BATU PAHAT<br /><br />-Tanah BANGUNAN<br />-Beside Main Road<br />-5281 sqm (1.305 ACRE)<br /><br />56845.8 sqft x RM 104/sqft<br />= RM 5,911,963.2<br /><br />Kindly Contact: Alexius Lim
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"

## Ejen Hartanah

![Alexius Lim](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/34q961413a00-5aed-4d7e-b1a2-86e1e1157cb7_1110x1110.png)

- **Nama**: Alexius Lim
- **Agensi**: The Roof Realty - Johor
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alexius-lim-1028372/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alexius-lim-1028372/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi Tanah Komersial?

Harga jualan bagi Tanah Komersial ialah RM 5,911,963.

#### Dimanakah lokasi tempat ini?

Taman Bilal, Batu Pahat, Johor.

#### Berapakah keluasan tanah bagi Tanah Komersial ini?

56,845 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.