# Perdana Residence 2, Batu Caves

| PROPERTY OVERVIEW       |                                           |
| ----------------------- | ----------------------------------------- |
| **Title**               | Perdana Residence 2, Batu Caves           |
| **Address**             | Perdana Residence 2, Batu Caves, Selangor |
| **Price**               | RM 1,380,000                              |
| **Is Verified Listing** | No                                        |
| **BT**                  | 5                                         |
| **BM**                  | 6                                         |
| **kps (tanah)**         | 1,760                                     |
| **psf (tanah)**         | RM 784.09                                 |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,787 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Batu Caves](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-batu-caves-j16mu "Batu Caves")
- [Rumah Berangkai 3 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-3-tingkat-dijual/sekitar-batu-caves-j16mu "Rumah Berangkai 3 Tingkat")
- **sale-501352614**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453515.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453515.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453516.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453516.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453517.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453517.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453518.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453518.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Study - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453519.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453519.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Study - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453520.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453520.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453521.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453521.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453522.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453522.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453523.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453523.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453524.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501352614/UPHO.381453524.V800/Perdana-Residence-2-Perdana-Residence-2-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 3 Tingkat untuk Dijual di Perdana Residence 2, Batu Caves oleh Nicole Ngu - Kitchen - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 3 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501352614
- 3,180 kps luas pelan lantai
- 1,760 kps luas tanah
- RM 433.96 psf (lantai)
- RM 784.09 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Perdana Residence 2

> Perdana Residence 2 , Renovated , Kitchen Extended

Welcome To Contact Nicole 017 / 66 / 77 / 521<br /><br />Perdana Residence 2<br />- 22x80<br />- Freehold<br />- Renovated<br />- Back extended<br />- Rm 1.38m<br /><br />Owner Are Welcome To List<br />If You Plan To Sell Or Rent Any Property Can Contact Nicole 017 / 66 / 77 / 521<br /><br />For Viewing Can Contact Nicole 017 / 66 / 77 / 521

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Clubhouse
- Gym
- Swimming pool

## Ejen Hartanah

![Nicole Ngu](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/akuhd97d1901-0676-4985-91e5-66d7699fbc42_1520x1520.jpeg)

- **Nama**: Nicole Ngu
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nicole-ngu-1075428/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nicole-ngu-1075428/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,380,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Perdana Residence 2, Batu Caves, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,180 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)