# Medan Batu Caves, Batu Caves

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                  |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Medan Batu Caves, Batu Caves                                     |
| **Address**             | Jalan Medan Batu Caves 1, Medan Batu Caves, Batu Caves, Selangor |
| **Price**               | RM 1,300,000                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                               |
| **BT**                  | 5                                                                |
| **BM**                  | 3                                                                |
| **kps (tanah)**         | 4,000                                                            |
| **psf (tanah)**         | RM 325.00                                                        |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,451 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Batu Caves](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-batu-caves-j16mu "Batu Caves")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-batu-caves-j16mu "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-500993096**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670665.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670665.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670671.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670671.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670666.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670666.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670667.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670667.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670668.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670668.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670669.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670669.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670670.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500993096/UPHO.287670670.V800/Medan-Batu-Caves-Medan-Batu-Caves-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Medan Batu Caves, Batu Caves oleh John . - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 10 Apr 2026
- ID penyenaraian - 500993096
- 2,000 kps luas pelan lantai
- 4,000 kps luas tanah
- RM 650.00 psf (lantai)
- RM 325.00 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer

## Tentang Medan Batu Caves

> Conveniently Positioned, 15 Minutes from Kuala Lumpur

This development by Dolomite features a blend of residential and commercial spaces. Nearby amenities include SJK Chinese KEOWBIN, providing easy access to education. With its strategic location, residents can enjoy the benefits of urban living while being just a short drive away from the bustling city center of KL, perfect for both families and professionals.

## Ejen Hartanah

![John .](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: John .
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/john--3014095/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/john--3014095/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,300,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Medan Batu Caves 1, Medan Batu Caves, Batu Caves, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)