# Puri Pesona Apartment, Bandar Sungai Long

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                               |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Puri Pesona Apartment, Bandar Sungai Long                                     |
| **Address**             | Jalan SL 12/2 Jalan Sl 12/2 Off Persiaran Sl 7A, Bandar Sungai Long, Selangor |
| **Price**               | RM 198,000                                                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                                            |
| **BT**                  | 3                                                                             |
| **BM**                  | 2                                                                             |
| **kps**                 | 815                                                                           |
| **psf**                 | RM 242.94                                                                     |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 840 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Bandar Sungai Long](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-bandar-sungai-long-mexm6 "Bandar Sungai Long")
- [Apartment](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-dijual/sekitar-bandar-sungai-long-mexm6 "Apartment")
- **sale-500943036**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091349.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091349.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091351.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091351.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091352.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091352.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Corridor - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091353.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091353.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Corridor - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091356.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091356.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091357.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091357.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091358.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091358.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091360.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091360.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091362.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091362.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091363.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500943036/UPHO.287091363.V800/Puri-Pesona-Apartment-Bandar-Sungai-Long-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Puri Pesona Apartment oleh Ryan Ngiuo - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Apartment for sale
- Unfurnished
- Disiapkan pada 2004
- Leasehold
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500943036
- 815 sqft luas pelan lantai
- RM 242.94 psf (lantai)
- Belum disewa
- Middle floor
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Unknown Developer
- 1 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah East

## Tentang Puri Pesona Apartment

> Apartment for Sale

Puri Pesona Apartment @ Bandar Sungai Long.<br /><br />Apartment walk up.<br />Level 2.<br />Leasehold.<br />Strata title.<br />815sq.ft.<br />3 bedrooms.<br />2 bathrooms.<br />1 car park.<br />Basic unit.<br />Well maintained.<br />Looking serious buyer.<br />Price negotiable.<br /><br />Kindly Call/ WhatsApp for Viewing Appointment. Thanks!

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Playground
- Surau 

## Ejen Hartanah

![Ryan Ngiuo](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/m4xd9d995156-bbe4-4824-8635-833a661f5fdf_498x498.jpeg)

- **Nama**: Ryan Ngiuo
- **Agensi**: FBS REALTY [ E (3) 2067 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ryan-ngiuo-954568/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ryan-ngiuo-954568/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 198,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan SL 12/2 Jalan Sl 12/2 Off Persiaran Sl 7A, Bandar Sungai Long, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 815 sqft.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)