# Sri Damansara, Bandar Sri Damansara

| PROPERTY OVERVIEW       |                                               |
| ----------------------- | --------------------------------------------- |
| **Title**               | Sri Damansara, Bandar Sri Damansara           |
| **Address**             | Sri Damansara, Bandar Sri Damansara, Selangor |
| **Price**               | RM 700,000                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                            |
| **BT**                  | 3                                             |
| **BM**                  | 2                                             |
| **kps (tanah)**         | 1,300                                         |
| **psf (tanah)**         | RM 538.46                                     |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,935 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Bandar Sri Damansara](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-bandar-sri-damansara-muy33 "Bandar Sri Damansara")
- [Rumah Berangkai 1 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-bandar-sri-damansara-muy33 "Rumah Berangkai 1 Tingkat")
- **sale-108271755**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-e8nvbb57ec03-8438-46fa-bd47-2a1090cd7b24_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-e8nvbb57ec03-8438-46fa-bd47-2a1090cd7b24_1153x865.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cplu129f7e2d-3812-4b5a-926c-4b3abd1af850_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cplu129f7e2d-3812-4b5a-926c-4b3abd1af850_866x1154.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fkmwdf66b954-b4a4-4a30-91a8-ac304fdcf067_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fkmwdf66b954-b4a4-4a30-91a8-ac304fdcf067_866x1154.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-arb696cd8bbb-ec80-4c1a-b64d-c7791246f136_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-arb696cd8bbb-ec80-4c1a-b64d-c7791246f136_1153x865.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gryjc895bd02-7728-42f0-8dd3-5975e5e3bd9e_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gryjc895bd02-7728-42f0-8dd3-5975e5e3bd9e_1153x865.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5n6g0f8aec47-3b25-4f45-b65f-50fa233beee4_1153x865.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5n6g0f8aec47-3b25-4f45-b65f-50fa233beee4_1153x865.png "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Sri Damansara, Bandar Sri Damansara oleh Mei Lin - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 1 Tingkat for sale
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 14 Mei 2026
- ID penyenaraian - 108271755
- 1,300 kps luas pelan lantai
- 1,300 kps luas tanah
- RM 538.46 psf (lantai)
- RM 538.46 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang hartanah ini

> Single Storey terrace house

3 bedrooms<br />2 bathrooms <br />Single storey terrace

## Ejen Hartanah

![Mei Lin](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/7bj255d3bd8c-8c06-4940-9acb-45e3467c37df_717x717.jpeg)

- **Nama**: Mei Lin
- **Agensi**: HAUS & LANDE REALTORS SDN BHD [ E (1) 2128 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/mei-lin-400445/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/mei-lin-400445/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 700,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Sri Damansara, Bandar Sri Damansara, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,300 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)