# [💎Facing Main Road, Bungalow Factory] Bandar Baru Bangi, Kawasan Perindustrian Bangi, Bandar Baru Bangi

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                          |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | [💎Facing Main Road, Bungalow Factory] Bandar Baru Bangi, Kawasan Perindustrian Bangi, Bandar Baru Bangi |
| **Address**             | Bandar Baru Bangi, Selangor                                                                              |
| **Price**               | RM 15,000,000                                                                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                       |
| **kps (lantai)**        | 34,000                                                                                                   |
| **psf (lantai)**        | RM 441.18                                                                                                |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Bandar Baru Bangi](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-bandar-baru-bangi-iochb "Bandar Baru Bangi")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-dijual/sekitar-bandar-baru-bangi-iochb "Kilang Terpisah")
- **sale-200053226**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-iejs16f5378f-12b0-4211-9949-7d6fed9a7e0d_1080x809.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-iejs16f5378f-12b0-4211-9949-7d6fed9a7e0d_1080x809.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wu0151a982d1-741f-4475-939f-e12953a177f1_1080x809.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wu0151a982d1-741f-4475-939f-e12953a177f1_1080x809.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cpxi3c8d74b2-9f84-4e68-947a-299d224cc36b_1080x809.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cpxi3c8d74b2-9f84-4e68-947a-299d224cc36b_1080x809.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-nz0t1a551563-f27c-45e8-86ed-c0126b03ddbc_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-nz0t1a551563-f27c-45e8-86ed-c0126b03ddbc_1280x960.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8u0ndcd3de5a-5c3e-4c57-9abc-c13b19ff466e_1080x809.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8u0ndcd3de5a-5c3e-4c57-9abc-c13b19ff466e_1080x809.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-eg2y8e75db72-3559-4d77-8765-6a25d9ab886e_1080x809.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-eg2y8e75db72-3559-4d77-8765-6a25d9ab886e_1080x809.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Baru Bangi, Selangor oleh Dennis Chang - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah for sale
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 27 Apr 2026
- ID penyenaraian - 200053226
- 34,000 kps luas pelan lantai
- 60,200 kps luas tanah
- RM 441.18 psf (lantai)
- RM 249.17 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang [💎Facing Main Road, Bungalow Factory] Bandar Baru Bangi, Kawasan Perindustrian Bangi

> Detached factory, Sale, Bangi, Kajang

Call Dennis for more info:<br />Zero One Seven - Three Six Four Four Two Six Four <br /><br />DETACHED FACTORY FOR SALE !!!<br /><br />Selling Price - RM 15 Mil<br /><br />Unit Details:<br /><br />Land Area: Approx 60,200 SQ.FT. (1.38 Acres)<br />Built Up: Approx 34,000 SQ.FT.<br />Facing Main Road <br />Industrial Title<br />Individual lot<br />Non Bumi Lot<br />Currently Occupied<br />3 Phase 1000 amps Power Supply<br />High Ceiling<br /><br />Suitable for warehouse, manufacturing, logistic, showroom ...<br /><br />Note: The above pictures are for illustration purposes only to protect the privacy of the owner. Thank You!

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Parking
- Playground

## Ejen Hartanah

![Dennis Chang](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Dennis Chang
- **Agensi**: HARTAMAS REAL ESTATE (MALAYSIA) SDN. BHD. [ E (1) 1439 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/dennis-chang-862370/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/dennis-chang-862370/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 15,000,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bandar Baru Bangi, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 34,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan