# Bandar Baru Bangi Detached Factory Selaman Industrial Park, Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                    |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Bandar Baru Bangi Detached Factory Selaman Industrial Park, Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi                         |
| **Address**             | Jalan P10/21, Selaman Industrial Park, 43650 Bandar Baru Bangi, Selangor, Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi, Selangor |
| **Price**               | RM 8,800,000                                                                                                                       |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                 |
| **kps (lantai)**        | 9,500                                                                                                                              |
| **psf (lantai)**        | RM 926.32                                                                                                                          |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Bandar Baru Bangi](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-bandar-baru-bangi-iochb "Bandar Baru Bangi")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-dijual/sekitar-bandar-baru-bangi-iochb "Kilang Terpisah")
- **sale-108239634**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-inyp9a4ac36e-c413-4a3c-8d08-d706b1600343_1507x766.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-inyp9a4ac36e-c413-4a3c-8d08-d706b1600343_1507x766.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-i7xzc316585a-06d4-490d-b5aa-0a289e39c0dd_1516x766.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-i7xzc316585a-06d4-490d-b5aa-0a289e39c0dd_1516x766.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vm9q50bf7539-8561-4f13-a38a-9e49bc60bb72_1534x782.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vm9q50bf7539-8561-4f13-a38a-9e49bc60bb72_1534x782.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o86c062c4dfd-f4e4-4349-bf8a-20a8aa9a6a95_1535x783.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o86c062c4dfd-f4e4-4349-bf8a-20a8aa9a6a95_1535x783.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-950n14d5c69d-4e04-4eae-a71b-58f72f7f9429_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-950n14d5c69d-4e04-4eae-a71b-58f72f7f9429_1080x810.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-d0lf6b8e3760-be98-42eb-b3d7-63c4c2143341_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-d0lf6b8e3760-be98-42eb-b3d7-63c4c2143341_1080x810.jpeg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi oleh Simon Yang - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah for sale
- Bare
- Leasehold
- Disenaraikan pada 6 Apr 2026
- ID penyenaraian - 108239634
- 9,500 kps luas pelan lantai
- 24,000 kps luas tanah
- RM 926.32 psf (lantai)
- RM 366.67 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Properti menghadap ke arah North

## Tentang Bandar Baru Bangi Detached Factory Selaman Industrial Park

> Bandar Baru Bangi Detached Factory

For Sale<br />Bandar Baru Bangi<br />Detached Factory <br />Leasehold 2098<br />L/A 24,500 sq ft<br />B/U 9500 sq ft <br />Additional Loading area ( front & side ) Approx 4.000 sq ft<br />Load for Grd Flr : 20 kN/m2<br />Power : 300 Amp<br />Reinforced Concrete ( 20kN/m2) with underground drain.<br />Roof Extension <br />Asking RM8.8 Mil nego<br /><br />Kindly Please Contact Simon Yang
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         For More Info

## Ejen Hartanah

![Simon Yang](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/q0p75b93cc65-582b-4486-9153-d37423535cc3_189x189.jpeg)

- **Nama**: Simon Yang
- **Agensi**: E TREND REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1752 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/simon-yang-951612/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/simon-yang-951612/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 8,800,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan P10/21, Selaman Industrial Park, 43650 Bandar Baru Bangi, Selangor, Seksyen 1 Bandar Baru Bangi, Bandar Baru Bangi, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 9,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)