# Cheras Balakong Industry Land with Factory For Sale, Kampung Baru Balakong, Balakong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                      |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Cheras Balakong Industry Land with Factory For Sale, Kampung Baru Balakong, Balakong |
| **Address**             | Kampung Baru Balakong, Balakong, Selangor                                            |
| **Price**               | RM 22,500,000                                                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                   |
| **BM**                  | 5                                                                                    |
| **kps (lantai)**        | 15,000                                                                               |
| **psf (lantai)**        | RM 1,500.00                                                                          |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Balakong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-balakong-9e0sz "Balakong")
- [Factory](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-dijual/sekitar-balakong-9e0sz "Factory")
- **sale-500829168**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.285795821.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.285795821.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg "Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.286136605.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.286136605.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg "Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.285795806.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.285795806.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg "Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.285795830.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.285795830.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg "Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.285795935.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500829168/UPHO.285795935.V800/Cheras-Balakong-Industry-Land-with-Factory-For-Sale-Balakong-Malaysia.jpg "Factory untuk Dijual di Kampung Baru Balakong, Balakong oleh Michelle Teoh - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Factory for sale
- Bare
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 14 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500829168
- 15,000 sqft luas pelan lantai
- 49,029 sqft luas tanah
- RM 1,500.00 psf (lantai)
- RM 458.91 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Cheras Balakong Industry Land with Factory For Sale

> Cheras Balakong Industry Land with Factory For Sale

Land Size 地面积: 49,029sqft<br />Built Up厂身: 15,000sqft<br /><br />// Easy Access方便进出 to SILK, BESRAYA, PLUS & GRAND SAGA Highways<br />// Surrounded by F&B, logistics & commercial centers 周边餐饮、物流、商业圈<br />// Wide Road 宽敞道路 ·<br />//  Strong Investment Returns, High Rental Demand · 投资回报稳定 租赁需求旺盛 <br /><br />SALE 售 : RM 22.5m<br /><br />For more information, please call 更多信息，请拨打 <br />Michelle OIO-226 9550 <br />Alex Ol2-982 3B4B <br /><br />We are specialized in industrial & commercial zone and cover all the factory, shop lot, warehouses, industrial land for sale & rent in Semenyih, Kajang, Seri Kembangan, Subang Jaya, KL, Cheras, Balakong, Sungai Buloh, Bangi, Ampang, Nilai, Petaling Jaya, Beranang, Klang, Petaling Jaya, Seremban, Puchong, Shah Alam, Negeri Sembilan, Rawang, Putrajaya and more.<br /><br />DISCLAIMER 免责声明 To protect owner’s privacy, pictures shown may not be actual unit, it is for illustration purpose only. Appreciate your understanding and viewing appointment on actual unit is always welcome. 为了保护业主的隐私，所显示的图片可能不是实际单位，仅供参考。 感谢您的理解，我们随时欢迎预约参观实际单位。

## Ejen Hartanah

![Michelle Teoh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/bjixf0c505a0-00e4-4af6-86f6-4c4cb65bb323_219x219.jpeg)

- **Nama**: Michelle Teoh
- **Agensi**: MLP PROPERTY CONSULTANCY SDN BHD
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/michelle-teoh-537517/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/michelle-teoh-537517/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 22,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kampung Baru Balakong, Balakong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 15,000 sqft.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?