# VALUE BUY EN-BLOC 3.5 STOREY SHOP @ TAIPAN 2 ARA DAMANSARA | 超值三层半店铺 整栋出售, Ara Damansara

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                           |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | VALUE BUY EN-BLOC 3.5 STOREY SHOP @ TAIPAN 2 ARA DAMANSARA \| 超值三层半店铺 整栋出售, Ara Damansara |
| **Address**             | Jalan PJU 1A, Ara Damansara, Taipan 2, Ara Damansara, Selangor                            |
| **Price**               | RM 2,800,000                                                                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                        |
| **BM**                  | 3                                                                                         |
| **kps**                 | 5,160                                                                                     |
| **psf**                 | RM 542.64                                                                                 |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Ara Damansara](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-ara-damansara-662zm "Ara Damansara")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-dijual/sekitar-ara-damansara-662zm "Kedai")
- **sale-501246493**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181682.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181682.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181683.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181683.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181684.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181684.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181685.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181685.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181686.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501246493/UPHO.380181686.V800/VALUE-BUY-EN-BLOC-3-5-STOREY-SHOP-TAIPAN-2-ARA-DAMANSARA-%E8%B6%85%E5%80%BC%E4%B8%89%E5%B1%82%E5%8D%8A%E5%BA%97%E9%93%BA-%E6%95%B4%E6%A0%8B%E5%87%BA%E5%94%AE-Ara-Damansara-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Ara Damansara, Selangor oleh Dave Soh - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai untuk dijual
- Unit kosong
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 16 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501246493
- 5,160 kps luas pelan lantai
- RM 542.64 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang VALUE BUY EN-BLOC 3.5 STOREY SHOP @ TAIPAN 2 ARA DAMANSARA | 超值三层半店铺 整栋出售

> Value Buy En-Bloc 3.5 Storey Shop For Sale

EN-BLOC 3.5 STOREY SHOP FOR SALE<br />TAIPAN 2 ARA DAMANSARA<br /><br />Asking Price: RM 2.8mil<br />Built-up: Approx. 5,160 sqft<br />Selling point:<br />- Located in Mature Ara Damansara Township<br /><br />*Pictures shown in the advertisement might not be the actual unit to protect tenant's and owner's privacy.<br />*Call for appointment to see actual unit.<br />____________________________________________________<br /><br />三层半店铺（整栋出售）<br />TAIPAN 2 阿拉白沙罗 <br /><br />售价：280万马币<br />建筑面积：约5,160平方英尺<br />卖点：<br />- 位于成熟的阿拉白沙罗区<br /><br />*为保护租户和业主的隐私，广告中的图片可能并非实际商铺<br />*请致电预约看商铺<br /><br /><br />Please contact / 请联络<br />Dave Soh,
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Ejen Hartanah

![Dave Soh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/n33zbf14af17-eeed-4e66-9696-ccef28228047_1195x1195.jpeg)

- **Nama**: Dave Soh
- **Agensi**: KOMMONS REALTY SDN. BHD [ E (1) 2150/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/dave-soh-868473/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/dave-soh-868473/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 2,800,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan PJU 1A, Ara Damansara, Taipan 2, Ara Damansara, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 5,160 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)