# Damansara Lagenda, Ara Damansara, Damansara Legenda, Ara Damansara

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                       |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Damansara Lagenda, Ara Damansara, Damansara Legenda, Ara Damansara                                                                                                    |
| **Address**             | Jalan Lagenda Putera, Jalan Lagenda Puteri, Jalan Lagenda Putera 2, Off Persiaran Tropicana, Ara Damansara, Petaling Jaya, Damansara Legenda, Ara Damansara, Selangor |
| **Price**               | RM 2,850,000                                                                                                                                                          |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                    |
| **BT**                  | 6+1                                                                                                                                                                   |
| **BM**                  | 6                                                                                                                                                                     |
| **kps (tanah)**         | 3,200                                                                                                                                                                 |
| **psf (tanah)**         | RM 890.63                                                                                                                                                             |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 11,951 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Ara Damansara](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-ara-damansara-662zm "Ara Damansara")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-ara-damansara-662zm "Rumah Berkembar")
- **sale-106743955**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0qtme9f7db30-8d6f-4687-9249-41f1e29c8110_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0qtme9f7db30-8d6f-4687-9249-41f1e29c8110_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-d2kw19ca0022-aca7-4b1b-8127-687f588f934a_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-d2kw19ca0022-aca7-4b1b-8127-687f588f934a_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yw2qb659a49a-7b95-4403-8204-ff7b816026f1_3884x2913.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yw2qb659a49a-7b95-4403-8204-ff7b816026f1_3884x2913.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-60yt89b385f6-0516-41bc-93ef-cde40eabc2db_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-60yt89b385f6-0516-41bc-93ef-cde40eabc2db_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mveh19f72cf2-ed2e-431f-9991-79482b9da88e_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mveh19f72cf2-ed2e-431f-9991-79482b9da88e_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-66raaddf4622-9f56-462a-893f-4babe1579f64_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-66raaddf4622-9f56-462a-893f-4babe1579f64_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-53as3016d4c5-fb3c-495c-87cc-d497a5687271_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-53as3016d4c5-fb3c-495c-87cc-d497a5687271_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qil32565fc41-8055-4a9d-87e0-e238289f21b8_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qil32565fc41-8055-4a9d-87e0-e238289f21b8_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mfov22eb7ae2-76bd-40b3-a175-3b3caddf869f_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mfov22eb7ae2-76bd-40b3-a175-3b3caddf869f_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uyyl935210e2-0a16-4048-a611-516e7f1c3ab9_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uyyl935210e2-0a16-4048-a611-516e7f1c3ab9_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-b204bb0b286c-194e-4ee7-86c0-16d90bd41a90_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-b204bb0b286c-194e-4ee7-86c0-16d90bd41a90_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-p4k4b4455c95-d8aa-4d7f-9acc-973e60cdd691_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-p4k4b4455c95-d8aa-4d7f-9acc-973e60cdd691_4032x3024.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Damansara Legenda, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 106743955
- 4,200 kps luas pelan lantai
- 3,200 kps luas tanah
- RM 678.57 psf (lantai)
- RM 890.63 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 4 lot tempat letak kereta

## Tentang Damansara Lagenda, Ara Damansara

> Renovated 3 Storey Semi D Freehold Well Maintained

Renovated 3 Storey Semi D (Freehold)<br />Well Maintained | Spacious Layout | Suitable for Own Stay<br /><br />Landed Property Specialist – Semi-D & Bungalow<br />Kota Damansara | Tropicana | Ara Damansara | Saujana<br /><br />Property Details<br />• Land Size: 3,200 sqft<br />• Built Up: Approx 4,200 sqft<br />• 6 + 1 Bedrooms<br />• 6 Bathrooms<br />• Spacious living & dining area<br />• Well maintained condition<br />• Suitable for own stay<br /><br />Asking Price: RM 2,850,000<br /><br />For further details and viewing arrangement, kindly contact:<br /><br />Vincent Liaw<br />016-847_3577<br />Team Leader | Probationary Estate Agent (PEA 3126)<br />Gather Properties Sdn Bhd

## Ejen Hartanah

![Vincent Liaw](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/6i3ydf669643-b5ab-4e65-83b7-b256dd26a66a_667x667.jpeg)

- **Nama**: Vincent Liaw
- **Agensi**: GATHER PROPERTIES SDN. BHD. [ E (1) 1536 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vincent-liaw-846086/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vincent-liaw-846086/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 2,850,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Lagenda Putera, Jalan Lagenda Puteri, Jalan Lagenda Putera 2, Off Persiaran Tropicana, Ara Damansara, Petaling Jaya, Damansara Legenda, Ara Damansara, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 4,200 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)