# Damansara Idaman, Ara Damansara, Damansara Idaman, Ara Damansara

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                        |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Damansara Idaman, Ara Damansara, Damansara Idaman, Ara Damansara                                       |
| **Address**             | jalan pju 1a/52, damansara idaman villas, petaling jaya, PJ, Damansara Idaman, Ara Damansara, Selangor |
| **Price**               | RM 5,900,000                                                                                           |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                     |
| **BT**                  | 5+1                                                                                                    |
| **BM**                  | 6                                                                                                      |
| **kps (tanah)**         | 10,398                                                                                                 |
| **psf (tanah)**         | RM 567.42                                                                                              |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 24,742 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Ara Damansara](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-ara-damansara-662zm "Ara Damansara")
- [Bungalow House](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-ara-damansara-662zm "Bungalow House")
- **sale-104279589**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vg852324f894-bb40-4af2-926a-2063b01bebfa_4000x3000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vg852324f894-bb40-4af2-926a-2063b01bebfa_4000x3000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-15li6eeb1b61-cfa6-44f5-9188-e498db899fc4_4000x3000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-15li6eeb1b61-cfa6-44f5-9188-e498db899fc4_4000x3000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xka1f9650cc2-1e67-4e38-9357-dbf3fc3dc255_4000x3000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xka1f9650cc2-1e67-4e38-9357-dbf3fc3dc255_4000x3000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7973fdb56508-ef29-472a-a53e-026287fb0b85_4000x3000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7973fdb56508-ef29-472a-a53e-026287fb0b85_4000x3000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wdyk455a122c-c07b-4566-b12a-0bab94d37d98_3000x4000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wdyk455a122c-c07b-4566-b12a-0bab94d37d98_3000x4000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lc865714f2a1-b6d3-4d91-9540-24c6a32b7e56_4000x3000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lc865714f2a1-b6d3-4d91-9540-24c6a32b7e56_4000x3000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fpmeb494a12b-244a-44e6-a7e5-341aed241b74_4000x3000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fpmeb494a12b-244a-44e6-a7e5-341aed241b74_4000x3000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ev8t4904e3b8-91f2-4f51-93c4-13f826342ef8_4000x3000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ev8t4904e3b8-91f2-4f51-93c4-13f826342ef8_4000x3000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-q3vz6d99ce02-3c39-4c86-b598-a774b7eabe6f_4000x3000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-q3vz6d99ce02-3c39-4c86-b598-a774b7eabe6f_4000x3000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1tmxe9b089f4-709b-4684-8587-102d11c41811_4000x3000.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1tmxe9b089f4-709b-4684-8587-102d11c41811_4000x3000.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Damansara Idaman, Ara Damansara oleh Vincent Liaw - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Bungalow House untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 104279589
- 6,500 kps luas pelan lantai
- 10,398 kps luas tanah
- RM 907.69 psf (lantai)
- RM 567.42 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Damansara Idaman, Ara Damansara

> Damansara Idaman Freehold Corner Bungalow with Private Pool

Landed Property Specialist – Semi-D & Bungalow <br />Kota Damansara | Tropicana | Ara Damansara | Saujana<br /><br />DAMANSARA IDAMAN<br />Freehold Corner Bungalow<br /><br />Modern contemporary bungalow with private pool and timber deck, designed for comfortable family living and elegant entertaining.<br /><br />PROPERTY DETAILS<br /><br />• Land Size: 10,398 sqft<br />• Built-up: Approx. 6,500 sqft<br />• 4+1 Bedrooms<br />• 6 Bathrooms<br />• Freehold<br />• Spacious Car Porch<br />• Quiet & Exclusive Neighbourhood<br /><br />ASKING PRICE<br /><br />RM 5,900,000<br /><br />View to Appreciate<br /><br />For viewing appointment and further information, kindly contact:<br /><br />Vincent Liaw<br />016-847_3577<br />Team Leader | Probationary Estate Agent (PEA 3126)<br />Gather Properties Sdn Bhd

## Ejen Hartanah

![Vincent Liaw](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/6i3ydf669643-b5ab-4e65-83b7-b256dd26a66a_667x667.jpeg)

- **Nama**: Vincent Liaw
- **Agensi**: GATHER PROPERTIES SDN. BHD. [ E (1) 1536 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vincent-liaw-846086/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vincent-liaw-846086/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 5,900,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

jalan pju 1a/52, damansara idaman villas, petaling jaya, PJ, Damansara Idaman, Ara Damansara, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 6,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)