# MRR2 | HULU KLANG | MAIN ROAD COMMERCIAL LAND, Ampang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                         |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------- |
| **Title**               | MRR2 \| HULU KLANG \| MAIN ROAD COMMERCIAL LAND, Ampang |
| **Address**             | Jalan Ulu Klang (Ulu Kelang), Ampang, Selangor          |
| **Price**               | RM 6,000,000                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                      |
| **kps**                 | 13,000                                                  |
| **psf**                 | RM 461.54                                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Ampang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-ampang-9z0mc "Ampang")
- [Tanah Komersial](https://www.iproperty.com.my/bm/tanah-komersial-dijual/sekitar-ampang-9z0mc "Tanah Komersial")
- **sale-500718139**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417479.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417479.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417474.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417474.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417475.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417475.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417477.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417477.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417476.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417476.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417478.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500718139/UPHO.284417478.V800/MRR2-HULU-KLANG-MAIN-ROAD-COMMERCIAL-LAND-Selangor-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Dijual di Ampang, Selangor oleh Frank Low - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Tanah Komersial for sale
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 7 Apr 2026
- ID penyenaraian - 500718139
- 13,000 kps luas tanah
- RM 461.54 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang MRR2 | HULU KLANG | MAIN ROAD COMMERCIAL LAND

> Last piece of commercial land facing main road

ULU KELANG <br />JALAN ULU KLANG, MRR2<br /><br />FREEHOLD<br />Commercial title<br />Flat soil land<br />Size: 13000 Sqft<br /><br />For viewing arrangement,<br />Please call<br />FRANK LOW [PEA 2507]<br />Haus & Lande Realtors Sdn Bhd<br />OI2<br />3I4<br />9388

## Ejen Hartanah

![Frank Low](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/bzgu14956655-0129-476d-a60e-26ea4fc6c400_2075x2075.png)

- **Nama**: Frank Low
- **Agensi**: HAUS & LANDE REALTORS SDN BHD [ E (1) 2128 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/frank-low-986063/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/frank-low-986063/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi Tanah Komersial?

Harga jualan bagi Tanah Komersial ialah RM 6,000,000.

#### Dimanakah lokasi tempat ini?

Jalan Ulu Klang (Ulu Kelang), Ampang, Selangor.

#### Berapakah keluasan tanah bagi Tanah Komersial ini?

13,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)